0 obserwujących
292 notki
292k odsłony
1465 odsłon

Trudno w telewizji mówić o skomplikowanym orzeczeniu sądu

Wykop Skomentuj19

Ponieważ od rana byłem pytany - czasem w sposób w miarę sympatyczny, a czasem mniej - czy ukaże się w Euronews informacja o orzeczeniu trybunału w Strasburgu, i dlaczego się jeszcze nie ukazała, i że pewnie nigdy się nie ukaże, bo pan Szpak znalazł w Wikipedii, że jednym z akcjonariuszy Euronews jest rosyjska telewizja publiczna i że w związku z tym wiadomo, sprawa jest z góry przegrana, i że pewnie stosowne instrukcje już zostały wydane itd itp...

... Z tych wszystkich powdów informuje zatem, że minutowy materiał jest obecnie na antenie Euronews we wszystkich językach, w jakich nadajemy. Oczywiście jest również w internecie.

Chciałbym również nieco złośliwie podkreślić, że żadna z dużych międzynarodowych telewizji informacyjnych raczej nie kwapi się do poruszania tego tematu. Nie znalazłem nic ani w CNN, ani w BBC (jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie). Tylko francuska France24 podała informację na swojej stronie internetowej, ale tylko w postaci tekstu, a właściwie skopiowanej depeszy Reutersa.

Trudno się zresztą dziwić, że telewizje raczej nie rzuciły się na ten temat, bo brzydko mówiąc, jest on raczej mało telegeniczny. Trybunał wydał bardzo długie i skomplikowane orzeczenie, które wymaga porządnego omówienia, a to raczej jest możliwe w formie pisanej. Telewizyjny news tu nie wystarczy.

No ale w Euronews temat jednak zaistniał, pewnie dlatego, że znowu ktoś komuś w redakcji podpowiedział, że może jednak warto o tym orzeczeniu wspomnieć, bo mimo skomplikowanej formy jest ono istotne dla wielu ludzi.

Polską wersję można przeczytać, obejrzeć i usłyszeć tu:

pl.euronews.com/2012/04/16/trybunal-w-strasburgu-katyn-to-zbrodnia-wojenna-rodziny-zabitych-ofiarami-nie/

 

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale