Blog
Z Francji o Francji, i nie tylko
Tomasz Siemieński
Tomasz Siemieński Dziennikarz. Polska redakcja t
0 obserwujących 292 notki 290865 odsłon
Tomasz Siemieński, 16 kwietnia 2012 r.

Trudno w telewizji mówić o skomplikowanym orzeczeniu sądu

Ponieważ od rana byłem pytany - czasem w sposób w miarę sympatyczny, a czasem mniej - czy ukaże się w Euronews informacja o orzeczeniu trybunału w Strasburgu, i dlaczego się jeszcze nie ukazała, i że pewnie nigdy się nie ukaże, bo pan Szpak znalazł w Wikipedii, że jednym z akcjonariuszy Euronews jest rosyjska telewizja publiczna i że w związku z tym wiadomo, sprawa jest z góry przegrana, i że pewnie stosowne instrukcje już zostały wydane itd itp...

... Z tych wszystkich powdów informuje zatem, że minutowy materiał jest obecnie na antenie Euronews we wszystkich językach, w jakich nadajemy. Oczywiście jest również w internecie.

Chciałbym również nieco złośliwie podkreślić, że żadna z dużych międzynarodowych telewizji informacyjnych raczej nie kwapi się do poruszania tego tematu. Nie znalazłem nic ani w CNN, ani w BBC (jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie). Tylko francuska France24 podała informację na swojej stronie internetowej, ale tylko w postaci tekstu, a właściwie skopiowanej depeszy Reutersa.

Trudno się zresztą dziwić, że telewizje raczej nie rzuciły się na ten temat, bo brzydko mówiąc, jest on raczej mało telegeniczny. Trybunał wydał bardzo długie i skomplikowane orzeczenie, które wymaga porządnego omówienia, a to raczej jest możliwe w formie pisanej. Telewizyjny news tu nie wystarczy.

No ale w Euronews temat jednak zaistniał, pewnie dlatego, że znowu ktoś komuś w redakcji podpowiedział, że może jednak warto o tym orzeczeniu wspomnieć, bo mimo skomplikowanej formy jest ono istotne dla wielu ludzi.

Polską wersję można przeczytać, obejrzeć i usłyszeć tu:

pl.euronews.com/2012/04/16/trybunal-w-strasburgu-katyn-to-zbrodnia-wojenna-rodziny-zabitych-ofiarami-nie/

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Do niedawna - korespondent Polskiego Radia we Francji. A teraz - zapraszam do polskiego portalu Euronews: http://pl.euronews.com/ i do naszego fejsbuka: http://www.facebook.com/euronewspl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ Igor No i nasz wysłannik też zrobił z nim wywiad :) Wygląda na to, że on między...
  • @szpak80 Niestety nie mam dokładnych statystyk, tylko globalne tendencje. No i nie wiem, co...
  • Wszyscy Informuję Państwa również, że nie będę dyskutował z beztreściowymi bluzgaczami...

Tematy w dziale