Kandydat Lewicy na prezydenta europoseł Robert Bieroń wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem do Chin. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Kandydat Lewicy na prezydenta europoseł Robert Bieroń wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem do Chin. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

„SE”: Biedroń i Śmiszek wybierają się do Chin. WHO: Grozi nam pandemia koronawirusa

Redakcja Redakcja Wiosna Obserwuj temat Obserwuj notkę 148

Kandydat Lewicy na prezydenta europoseł Robert Bieroń wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem do Chin na krótki wypoczynek - informuje w czwartek na stronach internetowych „Super Express”. 

Rozmowa Biedronia z dziennikarzem SE dotyczyła turystycznych podróży polityka. Europoseł pytany, gdzie teraz zamierza się wybrać odparł, że do Chin, do których obecnie - z powodu zagrożenia koronawirusem - nikt nie chce jeździć. 

Europoseł Robert Biedroń sam nie leci do Chin, bo jak nam zapowiada, w podróż wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem - podkreśla „SE”. 

Krzysztof Śmiszek
Krzysztof Śmiszek (2L) wybiera się ze swoim partnerem Robertem Biedroniem do Chin. Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

„Byliśmy ostatnio w Kenii, a w sumie odbyliśmy już około 60 podróży zagranicznych! Nasze plany podróżnicze to teraz Chiny. Jedziemy tam. Jest tanio, bo nikt tam teraz nie kursuje z uwagi na koronawirusa, a my tam pojedziemy. Nie boimy się, choć trzeba oczywiście uważać, choć jak się zna świat, to on jest jedną małą wioską. Trzymajcie za nas kciuki!” - mówi w rozmowie z „Super Expressem” kandydat na prezydenta Polski Robert Biedroń.

WHO: Grozi nam pandemia koronawirusa 

W epidemii koronawirusa nadeszła decydująca chwila - powiedział w czwartek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Wezwał też kraje do zdwojenia wysiłków na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania wirusa. 

– Ten wirus ma potencjał do tego, żeby spowodować pandemię – ocenił Tedros. – To nie jest czas na strach. To czas na podjęcie działań w celu zapobiegania zakażeniom i ratowania życia – dodał szef WHO. 

– Przez dwa ostatnie dni liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w pozostałej części świata przekroczyła liczbę nowych przypadków w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin siedem krajów po raz pierwszy zgłosiło wykrycie koronawirusa – powiedział Tedros. 

– Epidemie Covid-19 w Iranie, Włoszech i Korei Południowej pokazują, do czego zdolny jest koronawirus – stwierdził. Dodał, że „to nie grypa” i dzięki zastosowaniu odpowiednich środków rozprzestrzenianie wirusa może zostać zatrzymane. 

Jak podało WHO, Chiny zgłosiły 78 630 przypadków zakażeń i 2747 zgonów. Poza tym krajem zanotowano 3474 przypadki w 44 krajach i 54 zgony.  

KW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka