„SE”: Biedroń i Śmiszek wybierają się do Chin. WHO: Grozi nam pandemia koronawirusa

Kandydat Lewicy na prezydenta europoseł Robert Bieroń wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem do Chin. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Kandydat Lewicy na prezydenta europoseł Robert Bieroń wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem do Chin. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Kandydat Lewicy na prezydenta europoseł Robert Bieroń wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem do Chin na krótki wypoczynek - informuje w czwartek na stronach internetowych „Super Express”. 

Rozmowa Biedronia z dziennikarzem SE dotyczyła turystycznych podróży polityka. Europoseł pytany, gdzie teraz zamierza się wybrać odparł, że do Chin, do których obecnie - z powodu zagrożenia koronawirusem - nikt nie chce jeździć. 

Europoseł Robert Biedroń sam nie leci do Chin, bo jak nam zapowiada, w podróż wybiera się ze swoim partnerem, posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem - podkreśla „SE”. 

Krzysztof Śmiszek
Krzysztof Śmiszek (2L) wybiera się ze swoim partnerem Robertem Biedroniem do Chin. Fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl

„Byliśmy ostatnio w Kenii, a w sumie odbyliśmy już około 60 podróży zagranicznych! Nasze plany podróżnicze to teraz Chiny. Jedziemy tam. Jest tanio, bo nikt tam teraz nie kursuje z uwagi na koronawirusa, a my tam pojedziemy. Nie boimy się, choć trzeba oczywiście uważać, choć jak się zna świat, to on jest jedną małą wioską. Trzymajcie za nas kciuki!” - mówi w rozmowie z „Super Expressem” kandydat na prezydenta Polski Robert Biedroń.

WHO: Grozi nam pandemia koronawirusa 

W epidemii koronawirusa nadeszła decydująca chwila - powiedział w czwartek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Wezwał też kraje do zdwojenia wysiłków na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania wirusa. 

– Ten wirus ma potencjał do tego, żeby spowodować pandemię – ocenił Tedros. – To nie jest czas na strach. To czas na podjęcie działań w celu zapobiegania zakażeniom i ratowania życia – dodał szef WHO. 

– Przez dwa ostatnie dni liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w pozostałej części świata przekroczyła liczbę nowych przypadków w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin siedem krajów po raz pierwszy zgłosiło wykrycie koronawirusa – powiedział Tedros. 

– Epidemie Covid-19 w Iranie, Włoszech i Korei Południowej pokazują, do czego zdolny jest koronawirus – stwierdził. Dodał, że „to nie grypa” i dzięki zastosowaniu odpowiednich środków rozprzestrzenianie wirusa może zostać zatrzymane. 

Jak podało WHO, Chiny zgłosiły 78 630 przypadków zakażeń i 2747 zgonów. Poza tym krajem zanotowano 3474 przypadki w 44 krajach i 54 zgony.  

KW

Lubię to! Skomentuj148 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka