Polityk PiS o LGBT: Nie są równi ludziom normalnym. Joachim Brudziński reaguje

Poseł PiS Przemysław Czarnek powiedział o osobach LGBT, że "nie są równi normalnym ludziom". Do wypowiedzi odniósł się europoseł, wiceprezes PiS Joachim Brudziński. Stwierdził, że te słowa w ogóle nie powinny paść.

Poseł PiS był gościem sobotniego programu w TVP Info "Studio Polska". Podczas dyskusji na temat praw osób o odmiennych preferencjach seksualnych Czarnek zaczął krytykować ideologię LGBT.

Polityk PiS o LGBT

Jego zdaniem, ideologia to co innego, niż "homoseksualiści, biseksualiści, transwestyci czy inni tam jeszcze queer, czyli dziwacy". - To są ludzie. Pogubieni oczywiście w swojej seksualności i życiu, jednocześnie chorzy z nienawiści do ludzi heteroseksualnych, do tradycji i chrześcijaństwa, ale to jest inna rzecz. Ale ludzie, nikt im człowieczeństwa nie odmawia - mówił Czarnek.

Według członka sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, LGBT to ideologia, która fałszuje rzeczywistość, wprowadza totalny relatywizm i próbuje zrównać dobro ze złem.

- Próbuje zafałszować rzeczywistość i powiedzieć, że dwójka gejów, a może nawet trójka, może zawrzeć taki sam związek jak w Brazylii - mówił Czarnek. Dodał, że jest to "totalnie niemoralne”.


 Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją - argumentował poseł PiS.

Joachim Brudziński: Te słowa nigdy nie powinny paść

"Niektórym moim kolegom w ferworze ideologicznych sporów emocje odbierają zdrowy rozsądek i padają słowa które nigdy nie powinny paść. Sam też nie jestem bez winy ale zawsze kiedy zdarzy mi się przekroczyć pewne granice staram się przeprosić. Żaden ideologiczny spór, żadne nawet szczere oburzenie nie usprawiedliwia naruszania godności i podważania prawa do szacunku innego człowiek To,że nie zgadzamy się z z taką czy inna ideologią czy afirmacją wyuzdanych postaw, nie daje nam prawa do wykluczania kogokolwiek z naszej wspólnoty narodowej" - napisał Brudziński na Twitterze.

Prezydent Duda o LGBT

Na temat LGBT wypowiadał się prezydent Andrzej Duda na Opolszczyźnie. - Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to po prostu ideologia. To jest taki neobolszewizm. Bo jeżeli w szkołach przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat, choćby poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś, co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny, zrównoważony, to jest ideologia, nic innego - mówił prezydent w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami w Brzegu.

Słowa Dudy skomentowali inni kandydaci w walce o fotel prezydenta. - Zastanawiam się, czy prezydent Andrzej Duda i szef jego sztabu Joachim Brudziński mają świadomość, że ich homofobiczne wypowiedzi prawdopodobnie doprowadzą do samobójstwa kogoś w realnym świecie - stwierdził Szymon Hołownia.

Styl kampanii obecnego prezydenta skrytykował też Donald Tusk. "Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat" - napisał na Twitterze Donald Tusk. 

KJ

Lubię to! Skomentuj310 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo