153 obserwujących
8126 notek
21445k odsłon
7863 odsłony

"Gazeta Wyborcza" rozda milion darmowych egzemplarzy. Jutro plakat z Trzaskowskim

Redakcja "Gazety Wyborczej" popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. Fot. Facebook/"Gazeta Wyborcza"
Redakcja "Gazety Wyborczej" popiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. Fot. Facebook/"Gazeta Wyborcza"
Wykop Skomentuj212

- Mieszkańcy 150 małych miast i miejscowości powinni poznać prawdę o "niezłomnym" Andrzeju Dudzie - zapowiedział redaktor "Gazety Wyborczej" Jarosław Kurski. Ruszyła akcja "Gazety Przed-Wyborczej", w której pojawią się krytyczne teksty, podsumowujące pięcioletnią prezydenturę. W poniedziałek ukaże się numer z plakatem Rafała Trzaskowskiego w środku. 

- Rozliczamy afery, niespełnione obietnice, styl w jakim sprawuje swój urząd oraz wszystko, o czym Andrzej Duda chciałby zapomnieć. Miał być strażnikiem Konstytucji, stał się jej wielokrotnym gwałcicielem. Miał być politykiem „niezłomnym”, jest bezwolnym sługą prezesa partii i notariuszem rządu. Miał łączyć Polaków, ale dzieli ich i na siebie napuszcza. Miał uosabiać powagę państwa, ale jego zachowania nie licują z powagą urzędu. Zażenowanie w jakie potrafi wprawić obywateli przekracza stany alarmowe. Nie szanuje go nawet jego własne środowisko - ocenia redakcja "Gazety Wyborczej".

Agora zamierza wesprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, wyda milion bezpłatnych egzemplarzy z podsumowaniem kadencji Andrzeja Dudy wyłącznie w krytycznym tonie. W poniedziałek czytelnicy dziennika nabędą plakat z wizerunkiem polityka Koalicji Obywatelskiej, starającego się o zwycięstwo w drugiej turze.


W środę ukaże się "Księga prezydencka. Pięć lat Andrzeja Dudy” - 16-stronicowe opracowanie z tekstami uderzającymi w prezydenta. 

- Mieszkańcy 150 małych miast i miejscowości powinni poznać prawdę o "niezłomnym" PAD. Od jutra rozdajemy MILION egzemplarzy "Gazety Przed-Wyborczej". A w niej wszystko, o czym on chciałby zapomnieć, a obywatele przed głosowaniem powinni pamiętać - przekonuje Jarosław Kurski. 

- Tak się drukuje MILION "Gazet Przed-Wyborczych". O niezłomnym Andrzeju Dudzie wszystko, czego jeszcze nie wiecie. Drugi milion można sobie pobrać ze strony - dodał zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". 

Nie pierwszy raz redakcja "Gazety Wyborczej" rozdaje za darmo egzemplarze tuż przed datą głosowania. Jesienią 2019 roku Jarosław Kurski porównał starcie KO z PiS do pojedynku Dawida z Goliatem. W październiku ub. r. również ukazało się milion bezpłatnych dodatków, które miały zachęcić do głosowania na Koalicję Obywatelską. 

- Nie po to przez cztery lata PiS przejmował państwo i utrwalał władzę, by teraz ryzykować jej utratę. Wszystkie zasoby państwa, media publiczne, spółki, administracja, a także Kościół niestety, są wielkim i niewyczerpanym zasobem sztabu wyborczego PiS. W tym sensie te wybory nie są uczciwe, to walka Dawida z Goliatem. Naszym obowiązkiem jest pomóc Dawidowi - tłumaczył wtedy Kurski. 

GW

Wykop Skomentuj212
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura