164 obserwujących
8962 notki
23710k odsłon
2231 odsłon

Widzowie coraz gorzej oceniają TVP i TVN. CBOS: Polsat wygrywa w sondażu

TVP i TVN ze wzrostem negatywnych ocen w sondażu CBOS.
TVP i TVN ze wzrostem negatywnych ocen w sondażu CBOS.
Wykop Skomentuj127

Telewizja Publiczna i TVN ze słabymi wynikami w sondażu CBOS - przybywa tych, którzy źle oceniają działalność tych stacji. Najlepsze recenzje zebrał Polsat. 

Aż 70 proc. badanych pozytywnie wypowiedziało się o działalności telewizji należącej do Zygmunta Solorza-Żaka. Przeciwne zdanie ma tylko co 10 pytany. Polsat w pomiaru CBOS zdystansował konkurencję. Na drugim miejscu znalazła się telewizja TVN, kontrolowana przez amerykańską firmę Discovery. O kanale dobrze wypowiedziało się 57 proc. respondentów (mniej o 6 punktów proc.), ale rośnie odsetek niezadowolonych z przekazu stacji - 23 proc. To wzrost o 3 punkty proc. w porównaniu z ostatnim badaniem. 

Kiepskie opinie zbiera TVP za prezesury Jacka Kurskiego - dobrze o Telewizji Publicznej wypowiedziało się 48 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 8 punktów proc., gdy wykonano analogiczny sondaż w 2019 roku. Rośnie też grupa krytyków TVP - według pomiaru CBOS to  38 proc. (wzrost o 6 punktów proc.). Dla TVP i TVN to najgorsze z dotychczasowych wyników zaprezentowanych przez Centrum Badania Opinii Społecznej. 

O TVP najgorsze zdanie mają osoby o poglądach lewicowych (67 proc.), posiadający wyższe wykształcenie (60 proc.), niewierzące i niepraktykujące w życiu religijnym oraz mieszkańcy największych miast. 


Zdecydowana większość wyborców PiS doceniło TVP - 86 proc. z nich. TVN z kolei zbiera najlepsze opinie wśród elektoratu KO (82 proc.) i Polski 2050 (72 proc.), a także Lewicy i PSL. Co ciekawe, spore grono głosujących na PiS nie uważa, że TVN jest złą stacją - 45 proc. ankietowanych utożsamiających się z programem Zjednoczonej Prawicy pozytywnie oceniło stację, a negatywnie - 36 proc.

Do TVN wrogo nastawienie są na ogół wyborcy Konfederacji - większość z nich należy do krytyków TVN. Polsat należy do najmniej kontrowersyjnych kanałów telewizyjnych - elektoraty wszystkich partii dobrze się o nim wyrażają, choć w najmniejszym wymiarze dotyczy to zwolenników Lewicy (48 proc.). 

Spośród nadawców radiowych, Polacy korzystnie zapatrują się na RMF FM, które zebrało 59 proc. pozytywnych recenzji (spadek o 7 pkt. proc.), przy 5 proc. negatywnych opinii. Radio Zet mogło liczyć na 51 proc. wskazań, natomiast Polskie Radio - 38 proc. Przychylność dla linii programowej Radia Maryja wyraziło 18 proc. respondentów, odmienne zdanie ma 26 proc. badanych. Rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka nie potrafiło ocenić 56 proc. ankietowanych. 

Wyborcy PiS najlepiej oceniają Polskie Radio (63 proc.) oraz Radio Maryja (37 proc.). Katolickie medium ma również słuchaczy wśród sympatyków PSL i Konfederacji. 

Sondaż CBOS na temat oceny stacji telewizyjnych i programów radiowych zrealizowano na przełomie września i października. Próba badania wynosiła 1133 osoby. 

GWWykop Skomentuj127
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura