164 obserwujących
8959 notek
23703k odsłony
1825 odsłon

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta

Kinga Duda. fot. Youtube
Kinga Duda. fot. Youtube
Wykop Skomentuj116

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta.

Informację o tym, że córka prezydenta nie jest już jego społecznym doradca podała w wywiadzie dla "Wprost" Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy.

Romaszewska o prezydencie: Nie jest ciamajdą

Zofia Romaszewska, legendarna działaczka opozycji demokratycznej w PRL, a obecnie doradczyni Andrzeja Dudy przekazała informację na temat Kingi Dudy. Wypowiedziała się też na inne tematy związane z obecną sytuacją polityczną.

- Weto było słuszne, bez względu na to, czy było prztyczkiem w nos Kaczyńskiego, czy nie. Tak być nie może, że ktoś dopycha ustawę kolanem. Tak nie wolno funkcjonować w demokracji – mówi w rozmowie z Wprost.pl Zofia Romaszewska, doradczyni Andrzeja Dudy. Prezes PiS musi zmienić swój stosunek do Andrzeja Dudy – radzi.

Jej zdaniem "prezydent będzie bardzo spokojnie, ale konsekwentnie sprawował urząd w drugiej kadencji". Doradczyni Andrzeja Dudy dodaje, że prezydent "nie jest ciamajdą". - Jest osobą ułożoną i niezwykle grzeczną. Swoje zdanie ma i chce mieć jak największy wpływ na to, co się dzieje w Polsce - zaznacza.

Kinga Duda doradzała swojemu ojcu

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego głowy państwa, swego ojca w sierpniu 2020 r. W jej biogramie podano, że jest ona "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".

Ponadto podkreślono, że Kinga Duda jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ" (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego).

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - napisano w informacji. Dodano też, że specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym".

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa, ma 25 lat.

"Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie" – stwierdziła Romaszewska.

KJ

Wykop Skomentuj116
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka