164 obserwujących
9154 notki
24163k odsłony
  9349   6

Orędzie Grodzkiego w TVP. Kurski zakpił z marszałka Senatu

Marszałek Tomasz Grodzki wystąpił w TVP. Fot. Senat RP
Marszałek Tomasz Grodzki wystąpił w TVP. Fot. Senat RP

Jacek Kurski proponował, by Tomasz Grodzki wygłosił orędzie po nadawanym meczu w TVP. Marszałek Senatu pojawił się jednak na wizji i skrytykował pomysł podatku dla mediów od reklam. 

- Wierząc w triumf prawdy nad mniej lub bardziej zakamuflowanym kłamstwem, dziś w TVP1 po Wiadomościach oraz w Polskim Radiu wygłoszę orędzie w obronie wolnych mediów - zapowiadał wyborcom Grodzki. Do ostatniej chwili prezes TVP Jacek Kurski domagał się przełożenia godziny orędzia ze względu na transmisję finału Klubowych Mistrzostw Świata. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie walczy o kolejne trofeum z Tigres. Grodzki miał jednak inne plany i postawił na swoim. 

Marszałek Senatu stwierdził w Telewizji Publicznej, iż "wolne media są fundamentem demokracji, obok trójpodziału władzy, przestrzegania praw człowieka, poszanowania jego godności czy niezależnego sądownictwa". - Nie mam wątpliwości, że tym, którzy wymyślili nowy podatek dla mediów, chodzi o nałożenie im kagańca. Wzywam rządzących do wycofania się z tego złego projektu! Senat nie zaakceptuje zamachu na wolne media - apelował. - Rolą mediów jest patrzenie na ręce władzy: każdej władzy - argumentował Grodzki. 

- Nie można z jednej strony zasilać ogromnymi sumami z naszych podatków telewizji zwanej dawniej publiczną, a jednocześnie obciążać haraczem media, które są krytyczne wobec władzy - odniósł się polityk KO do 2 mld złotych dotacji dla mediów publicznych. 

Największe stacje komercyjne i część portali postanowiła na znak protestu zaprzestać nadawania programów. Widzowie przez całą środę mogli oglądać czarny ekran z informacją o strajku. - Oby ich czerń nie zwiastowała czarnej nocy rządów autorytarnych, których następnym krokiem może być całkowite wyłączenie Internetu i dalsze ograniczanie swobód obywatelskich - ostrzegał Grodzki. 

Według niego, rządzącym "marzy się władza absolutna i karmienie społeczeństwa fałszywą propagandą aż do całkowitego zniewolenia naszego narodu". - Umysły, w których zakwitły pomysły tak restrykcyjnej ustawy z pewnością nie są zainteresowane rozkwitem demokracji w naszym kraju - komentował pomysł nowego opodatkowania mediów Grodzki, który zapewnił, że opozycja powstrzyma Zjednoczoną Prawicę w parlamencie. 

- Pragnę z całą mocą podkreślić, że demokratyczna większość w Senacie nie zaakceptuje zamachu na wolne media oraz innych prób podważania demokratycznego ustroju naszego państwa - powiedział marszałek Senatu. 

TVP postanowiło wykorzystać protest mediów i przed orędziem Grodzkiego opublikowano na czarnym ekranie zdanie: "Tu powinien być Twój ulubiony mecz". Ostatecznie do transmisji spotkania Bayernu z Tigres powrócono po wystąpieniu polityka KO. Równolegle mecz na żywo pokazywało TVP Sport. 

Zobacz orędzie marszałka Grodzkiego


GW

Lubię to! Skomentuj389 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura