164 obserwujących
9141 notek
24145k odsłon
  2222   0

Hołownia powiedział, jak będzie nazywać się jego partia. Spięcie polityka z Nitrasem

W Sejmie zarejestrowane zostało koło poselskie Polski 2050, fot. Polska 2050
W Sejmie zarejestrowane zostało koło poselskie Polski 2050, fot. Polska 2050

W związku z zarejestrowaniem już partii Polska 2050 nasze ugrupowanie będzie się nazywać Polska 2050 Szymona Hołowni - poinformował lider ugrupowania Szymon Hołownia.

"Rzeczpospolita" podała kilka dni temu, że Szymon Hołownia nie zdążył jeszcze zarejestrować partii Polska 2050, a już inne ugrupowanie przyjęło tę nazwę.

- To jest stary numer, który dzieje się praktycznie przy rejestracji każdej partii politycznej. Zawsze znajdzie się jakiś sprytny, który postanowi sobie zarejestrować coś na nie swoich plecach - ocenił.

Przypomniał, że wraz ze zwolennikami jesienią 2020 zarejestrował Stowarzyszenie Polska 2050, wtedy też został przekazany wniosek o rejestrację partii. - Okazuje się, że ktoś zarejestrował partię techniczną 1.pl, której potem zmieniał nazwy, aż doszedł do Polska 2050 - przyznał Hołownia. Podkreślił, że to nie wpływa na jego postępowanie.

- Nasza partia będzie się nazywała Polska 2050 Szymona Hołowni - powiedział Hołownia. - Czekamy na decyzję sądu, miejmy nadzieję, że będzie pozytywna i mam nadzieję, że Polacy nie będą mieli wątpliwości co do tego, gdzie dziś jest Polska 2050 - dodał.

Hołownia poróżnił się z posłem KO Sławomirem Nitrasem. Członek Zarządu Krajowego PO wywiadzie dla portalu wp.pl zarzucił Hołowni, że "liczba ludzi, którym składa propozycje, przekracza granice dobrego smaku". - Każdy, kto akurat przechodzi korytarzem w Sejmie, dostaje "ofertę". Dla niego poglądy tych ludzi nie mają żadnego znaczenia - powiedział Nitras.

Dodał również, że niedawna posłanka KO Joanna Mucha pożałuje swojego przejścia do Polski 2050 m.in. dlatego, że jej poglądy na aborcję są odmienne niż Hołowni.

- Drogi Sławku, mam do Ciebie taki komunikat, bądź spokojny, możesz spokojnie chodzić korytarzem i sejmowym i senackim, ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz. Możesz czuć się bezpiecznie, możesz w tym budynku chodzić, gdzie chcesz - zwrócił się do Nitrasa Hołownia. - Takie bzdury, które opowiadasz, są dowodem waszej czy twojej słabości, bo jeżeli nie masz nic innego do zaproponowania ludziom fajnym z twojego towarzystwa, którzy decydują się jednak zrezygnować, to bruździsz innym, to jest zrozumiałe - dodał.


- Mam do ciebie taką koleżeńską radę, jakbyś mógł, to powstrzymaj się od tego typu komentarzy, bo one nie służą tak promowanej przez was jedności opozycji i Koalicji 276, którą żeście tak wspaniale zaprezentowali - podkreślił Hołownia.

W ubiegłym tygodniu ówczesna posłanka KO z Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska poinformowała o dołączeniu do ugrupowania Polska 2050. Wcześniej do ruchu Polska 2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

ja


Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka