164 obserwujących
9155 notek
24164k odsłony
  2189   2

Hołownia zaskakuje Koalicję Obywatelską. Kolejny głośny transfer

Paulina Hennig-Kloska dołączyła do formacji Szymona Hołowni.
Paulina Hennig-Kloska dołączyła do formacji Szymona Hołowni.

Szymon Hołownia nie zdecydował się na dołączenie do "Koalicji 276", podbiera za to polityków KO. Tym razem do Polski 2050 przeszła Paulina Hennig-Kloska, co umożliwi utworzenie koła poselskiego. 

Jeszcze cztery dni temu posłanka Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie dementowała plotki o rychłym transferze do ugrupowania Hołowni. - Rozumiem, że plotki to sól pracy dziennikarzy, ale nie zawsze są prawdziwe. Warto sprawdzać u źródła - odparła na wpis jednego z dziennikarzy Interii, który pisał o kolejnym wzmocnieniu Polski 2050. 

Oprócz posłanki Hennig-Kloski, która karierę w Sejmie rozpoczęła w barwach Nowoczesnej, do ugrupowania Hołowni dołączyli:  radna Edyta Łongiewska-Wijas (Szczecin), prof. Tomasz Sójka (Poznań) i mecenas Patrycja Borkowska (Łódź) - poinformowała 300polityka.pl. Szeregi Platformy Obywatelskiej na rzecz Polski 2050 opuścili już Joanna Mucha i senator Jacek Bury.

Dzisiaj Hennig-Kloska miała wystąpić na konferencji prasowej u boku polityków KO, ale spotkanie z dziennikarzami w ostatniej chwili zostało odwołane. 

W tym tygodniu Hołownia powiadomi o utworzeniu koła poselskiego, a w tym celu potrzeba trzech posłów. - Jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć nasze możliwości działania. W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu. Dziś o godz. 19:00 zapraszamy Państwa na specjalny live z nowymi członkami Polski 2050, który będzie transmitowany na kanałach Facebook i YouTube - przekazało kierownictwo Polski 2050. 


W środowisku politycznym opozycji zawrzało - Joanna Scheuring-Wielgus (Wiosna) zasugerowała, że Hennig-Kloska "zdradzi" Hołownię tak samo, jak wcześniej Nowoczesną i KO. 

- Zdradziła Ryszarda Petru. Zdradziła Adama Szłapkę. Zdradzi Hołownię. Cała Paulina - skomentowała transfer do Polski 2050. 

- Może to niepolityczne, ale jest mi ludzku przykro - wyznała Katarzyna Lubnauer, która jeszcze kilka dni temu zaręczała, że do przenosin Hennig-Kloski nie dojdzie. GW

Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka