169 obserwujących
9882 notki
25341k odsłon
  3624   2

Co dalej z „Warto Rozmawiać”? Jest oświadczenie redakcji programu

Jan Pospieszlski. Fot. PAP/Archiwum Leszczyński
Jan Pospieszlski. Fot. PAP/Archiwum Leszczyński

Na profilu społecznościowym „Warto Rozmawiać” opublikowano oświadczenie dotyczące decyzji Komisji Etyki TVP.

Wcześniej TVP zakomunikowała, że w programie autorskim Jana Pospieszalskiego na temat obostrzeń i pandemii nie dochowano standardów dziennikarskich. 

Redakcja programu »Warto Rozmawiać« nie przyjmuje do wiadomości orzeczenia Komisji Etyki TVP z 19.04.2021. W naszej ocenie orzeczenie to wydane zostało z pominięciem procedur, które zakładają wysłuchanie wszystkich stron prowadzonego postępowania. Prowadzący i producent programu nigdy nie zostali wezwani przed Komisję, by złożyć wyjaśnienia w sprawie programu z 12.04.2021”.


Elbanowski napisał do Kurskiego

W sprawie zdjęcia programu do prezesa TVP napisał Tomasz Elbanowski z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. „Proszę o pilną interwencję w sprawie cenzurowania programu »Warto rozmawiać«. Jestem oburzony ograniczaniem wolności słowa przez moich przedstawicieli w Sejmie i telewizję publiczną w moim kraju” – napisał Elbanowski, nawiązując do interwencji Joanny Lichockiej. Pismo wysłano do wiadomości członkom Rady Mediów Narodowych i KRRiT.

Konflikt wokół "Warto Rozmawiać" rozpoczął się, gdy zastrzeżenia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. audycji na temat rządowych obostrzeń i pandemii wysłała posłanka Joanna Lichocka. Jej zdaniem, Pospieszalski wraz z zaproszonymi gośćmi zaatakował rząd i zniechęcał do przeciwdziałania pandemii SARS-CoV-2. A to może odnieść negatywny skutek np. w postaci liczby chętnych na szczepienia. 

KW

Lubię to! Skomentuj193 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura