Wybory w Rzeszowie. Marcin Warchoł dodał prześmiewczy filmik o Konradzie Fijołku

Kampania wyborcza w Rzeszowie trwa. Marcin Warchoł umieścił na swoim kanale na YouTubie filmik o Konradzie Fijołku i jego "uczciwym alter ego" z kosmosu. Nie do każdego trafi jego poczucie humoru.

Marcin Warchoł to kandydat na prezydenta Rzeszowa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Ma też poparcie byłego prezydenta Tadeusza Ferenca.  Jego poparcie w ostatnim czasie wyraźnie spadło. W najnowszym sondażu wyprzedził go nawet Grzegorz Braun z Konfederacji, dlatego trafił na ostatnie miejsce.

Film Warchoła o Konradzie Fijołku z kosmosu

Marcin Warchoł stosuje nieszablonową kampanię wyborczą. Ostatnio zachęcał do głosowania na zorganizowanym przez sztab koncercie Boys, a teraz publikuje "kosmiczne" wideo.

W filmiku "Inny wymiar Fijołkowa" na Ziemię przybywa uczciwy Konrad Fijołek, który chce pokazać swojemu ziemskiemu odpowiednikowi kłamstwa oraz lenistwo.

Później słyszymy rozmowę kosmicznego i ziemskiego Fijołka. "Mówisz, że chcesz zmiany polityki przestrzennej, ale przez prawie 20 lat, to ty ustalałeś tę politykę. Mówisz, że chcesz wszystkich łączyć, a wulgarnie wyzywasz ludzi, z którymi się nie zgadzasz (na ekranie pojawia się post Konrada Fijołka z jesieni ubiegłego roku, w którym nawoływał on do "je…a kaczystanu"). Prezydent musi być pracowity, a ty od dawna nie potrafisz załatwić remontu drogi obok własnego domu". W filmie wspomniane są też wpadki Borysa Budki oraz Aleksandry Dulkiewicz, którzy namawiając do głosowania na Fijołka mówili, że prezydenta wybiera Wrocław, a nie Rzeszów.

Na końcu pojawiają się Marcin Warchoł oraz Tadeusz Ferenc.

Wybory w Rzeszowie

Pierwsza tura wyborów w Rzeszowie odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca. O urząd prezydenta Rzeszowa stara się dwójka kandydatów ze Zjednoczonej Prawicy. Ewa Leniart jest wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość, natomiast Marcin Warchoł to kandydat Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Włodarzem Rzeszowa chce być również Konrad Fijołek popierany przez Platformę Obywatelską, Lewicę, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Polska 2050. Czwartym kandydatem jest Grzegorz Braun z Konfederacji.

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka