Tusk spotka się z Budką. Będą rozmawiać o powrocie b. premiera do polskiej polityki

Spotkanie Donalda Tuska i Borysa Budki w 2019 roku, fot. PAP/Leszek Szymański
Spotkanie Donalda Tuska i Borysa Budki w 2019 roku, fot. PAP/Leszek Szymański
W poniedziałek obecny lider PO Borys Budka spotka się z byłym premierem i dawnym szefem Platformy Donaldem Tuskiem.

Spotkanie w poniedziałek

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Tusk. Według niego tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji w ogóle.

Informację potwierdził PAP jeden ze współpracowników szefa Platformy. Dodał, że do spotkania ma dojść w poniedziałek "w godzinach popołudniowych". Nie chciał zdradzić ani miejsca rozmowy, ani szczegółów dotyczących planowanych wspólnych aktywności Borysa Budki i Donalda Tuska. Nie wykluczył jednak, że informacje te zostaną przekazane jeszcze przed spotkaniem.

Polecamy:

"My się spotykamy regularnie"

Lider PO podkreślał podczas piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach (woj. śląskie), że będzie to kolejne jego spotkanie z Tuskiem. - My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy - w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli - mówił. "Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę" - dodał.

Budka zapowiedział, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę". - Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca - stwierdził przewodniczący PO.

Jak dodał, obaj porozmawiają również o piłce nożnej. - To będzie dzień meczu Polski ze Słowacją, więc jeszcze będzie dużo takich tematów - zaznaczył Budka.

Powrót Donalda Tuska

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce".

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna, "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych".

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka