Radość drużyny Anglii po zdobytym golu Raheema Sterlinga, fot. PAP/EPA/Justin Tallis

Anglia wygrywa z Chorwacją na Wembley

Redakcja Redakcja Euro 2020 Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Trzy lata temu to Chorwacja pokonała Anglię 2:1 w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. A dziś Anglia wygrała z Chorwacją na Wembley 1:0. Bramkę strzelił Raheem Sterling w 57. minucie.

- Chcemy grać dobrze, chcemy wygrywać i sprawić, abyśmy wszyscy przypomnieli sobie, jakim jesteśmy silnym narodem i jakie mamy wspaniałe cechy - mówił trener Anglików Gareth Southgate przed meczem.

Widać było, że drużyna z Wysp miała cały mecz pod kontrolą, Chorwaci grali mało ofensywnie i ogólnie nie było to emocjonujące widowisko. Gospodarze atakowali bardziej zdecydowanie i śmielej od pierwszych minut.

Polecamy:

Od początku drugiej połowy Chorwacja próbowała grać bardziej aktywnie. W 55. minucie szczęścia z dystansu spróbował Luka Modric, największa gwiazda gości, ale bez problemów obronił Jordan Pickford. Chwilę później Chorwaci popełnili błąd i skrzydłowy Manchesteru City dynamicznie wbiegł w pole karne i pokonał Livakovica.

Raheem Sterling został bohaterem boiska, bo to po jego bramce Anglicy pierwszy raz w historii wygrali swoje inauguracyjne spotkanie na mistrzostwach Europy.

Dziś udział w Euro 2020 rozpoczną także zespoły gr. C - o godz. 18 w Bukareszcie Austria zmierzy się z debiutującą Macedonią Północną, a o 21 Holandia podejmie w Amsterdamie Ukrainę.

Z kolei drugi mecz grupy D odbędzie się w poniedziałek o 15 w Glasgow, gdzie Szkocja podejmie Czechy.