Christian Eriksen, piłkarz reprezentacji Danii. Fot. PAP/EPA
Christian Eriksen, piłkarz reprezentacji Danii. Fot. PAP/EPA

Nowe wieści o Eriksenie od duńskiej federacji. Jaki jest stan piłkarza?

Redakcja Redakcja Euro 2020 Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
- Rozmawialiśmy z Christianem, który przekazał pozdrowienia do swoich kolegów z drużyny. Jego stan jest stabilny i pozostanie w szpitalu na kolejne badania - przekazała duńska federacja piłkarska.

Co najważniejsze płynie z komunikatu Duńczyków? Stan zdrowia Christiana Eriksena nie uległ pogorszeniu, a pomocnik po ataku serca przebywa w szpitalu i kontaktował się zarówno z kolegami z reprezentacji, jak i przedstawicielami federacji piłkarskiej. 

Przeczytaj:

Duński lekarz o uratowaniu Eriksena. "Czuliśmy puls, potem było gorzej"

TVP Sport na ostrzu krytyki za relację dramatu Eriksena. Najmocniej oberwała Dekiert

- Zarówno sztab, jak i cała drużyna po dogranym meczu z Finlandią uzyskała pomoc w obliczu kryzysowej sytuacji i jeśli taka będzie potrzebna, to będzie kontynuowana - czytamy w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na Twitterze.

Duńska federacja zachęciła też kibiców do wysyłania życzeń Eriksenowi, które przekaże osobiście zawodnikowi Interu Mediolan. Jak to się stało, że 29-letni piłkarz zasłabł na boisku w meczu Euro 2020 i musiał walczyć o życie? 

Jego były lekarz klubowy z Tottenhamu Sanjay Sharma przekonywał, że Eriksen nie wykazywał żadnych oznak wady serca. 

Duńczyk był długo reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość, oddycha samodzielnie, przekonywał kolegów do dokończenia starcia z Finami. 

- Pomyślałem: O mój Boże? Czy było coś, czego nie widzieliśmy? Ale spojrzałem na wszystkie wyniki badań i wszystko wyglądało idealnie - powiedział Sharma.

- Od początku jego gry w klubie moim zadaniem było przeprowadzanie badań w każdym sezonie. Zatem z pewnością do 2019 roku było dobrze, bez widocznej wady serca. Mogę za to ręczyć, ponieważ wykonywałem testy - dodał kardiolog ze szpitala św. Jerzego w Londynie.

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach - Dania ostatecznie przegrała z Finlandią 0:1. W drugim meczu grupy B Belgia wygrała w Sankt Petersburgu z Rosją 3:0.

Kolejne spotkanie Dania rozegra w czwartek, a jej rywalem w Kopenhadze będzie Belgia. Duńska federacja zdecydowała, że piłkarze reprezentacji nie będą trenować w niedzielę. Odwołane zostały także wszelkie wydarzenia z mediami. 

Zobacz też:


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport