Awaryjne lądowanie samolotu Wizz Air w Pyrzowicach. Na pokładzie ponad 150 osób

Awaryjne lądowanie samolotu Wizz Air w Pyrzowicach. Na pokładzie ponad 150 osób. Fot. Pixabay
Awaryjne lądowanie samolotu Wizz Air w Pyrzowicach. Na pokładzie ponad 150 osób. Fot. Pixabay
Samolot linii Wizz Air z Pyrzowic do Zaporoża na Ukrainie awaryjnie lądował we wtorek na katowickim lotnisku. Do usterki technicznej doszło tuż po starcie, po godzinie 13. Na pokładzie było 153 pasażerów i członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Awaryjne lądowanie było konieczne po tym, jak załoga maszyny linii Wizz Air zauważyła problem techniczny, który uniemożliwiał kontynuowanie lotu. Zdecydowano o powrocie do Pyrzowic, maszyna jednak przez godzinę krążyła nad lotniskiem, by spalić paliwo.

Awaryjne lądowanie samolotu Wizz Air w Pyrzowicach. Na pokładzie ponad 150 osób

- Startujący samolot jest ciężki m.in. z powodu zatankowanego do pełna paliwa. Żeby wylądować bezpiecznie, konieczne jest obniżenie tej wagi do wielkości określonej przez producenta - wyjaśnił w rozmowie z PAP Piotr Adamczyk z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Zobacz:

Czechy przesłały Polsce projekt nowej umowy ws. kopalni Turów

PiS po porażce w Rzeszowie. Rekonstrukcja rządu wraz z odejściem Kaczyńskiego?

Jan Filip Libicki: Zapytam Mariusza Błaszczaka o pogrzeb Władysława Ciastonia na Powązkach

Rejsowy samolot Airbus A320 nie ma możliwości zrzutu paliwa, więc zostało ono spalone podczas lotu w okolicach katowickiego portu - dodał Adamczyk. Samolot lądował w asyście lotniskowej służby ratowniczo-gaśniczej i straży pożarnej, ale nie było konieczności ich interwencji.

Pyrzowice. Awaryjne lądowanie lotu do Zaporoża. To pierwszy lot po pandemii

Pasażerów zapewniono, że po podstawieniu innej maszyny wylecą do Zaporoża ok. godz. 15. Zakończony awaryjnym lądowaniem lot na wschód Ukrainy był pierwszym do tego miasta po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią.

MD

Przeczytaj:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości