Przed meczem Polska - Szwecja na EURO 2020. Nietypowy apel Krystyny Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz. fot. Twitter
Krystyna Pawłowicz. fot. Twitter
Krystyna Pawłowicz na swoim profilu na Twitterze zaapelowała, aby Szwedzi zwrócili Polsce majątek, który zrabowali w czasie wojny w XVII w.

Emocje przed meczem Polska-Szewcja

W sobotę reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią. Teraz przed nami mecz ze Szwecją - obie reprezentacje zmierzą się ze sobą w środę 23 czerwca (odbędzie o godzinie 18 na stadionie w Sankt Petersburgu). Mecz rozpala emocje, bo musimy wygrać, jeżeli marzymy, by pozostać na Euro 2020 i dostać się do 1/8 finału.

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz postanowiła skomentować zapowiadane na środę spotkanie w mediach społecznościowych i zwróciła się z nietypowym apelem do Szwedów.

Pawłowicz: Przed meczem zwróćcie Polsce zrabowane dziedzictwo

Pawłowicz słynie z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. Tym razem postanowiła przypomniała przypomnieć rywalom Polski potop szwedzki.

"Szwedzi!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie" - napisała na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego.


Kibice zaapelowali, by nie mieszać polityki do sportu.

"Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć, bo rabowali Polskę jak dzika barbaria, jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się w polską kulturą i jej skarbami. Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych, a udają dziś niewiniątka. Ale Polacy pamiętają..." -  odpowiedziała na jeden z wpisów Pawłowicz.


Pawłowicz dalej dyskutowała z komentującymi:

"Popr.nazwiska jednego z autorów cyt.wyżej pracy „Uratowane z Potopu” Nie M.Jankowski,a JaMkowski Przepraszam autora,który- o dziwo- też swym wpisem broni prawa Szwedów do niezwracania Polsce dóbr nam zagrabionych..Zaskoczenie.. Pewnie tylko dlatego,że to ja ich pracę przytoczyłam".


"Apel nie jest do piłkarzy,a władz szwedzkich,przecież napisałam wyraźnie.." - dodała Pawłowicz.

"Niedbającym o polskie interesy,dziedzictwo narodowe,szydzącym nawet z żartobliwego przedmeczowego wpisu o zwrocie przez Szwecję zagrabionych dóbr RP,nienawidzącym Polski,tym razem zdjęcie symboliczne,ale i jednoznaczne..." - zakończyła dyskusję Pawłowicz.

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport