PiS traci większość. Powstaje koło „Wybór Polska”

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili utworzenie koła poselskiego „Teraz Polska”. Fot. Twitter/Patryk Michalski
Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili utworzenie koła poselskiego „Teraz Polska”. Fot. Twitter/Patryk Michalski
Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski - to właśnie ta trójka ma doprowadzić do utraty większości przez klub PiS. Posłowie ogłaszają w Sejmie utworzenie nowego koła poselskiego - „Wybór Polska”.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski odchodzą z PiS. Parlamentarzyści ogłosili powstanie nowego koła poselskiego - „Wybór Polska”.

Posłowie odchodzą z PiS ze względu na „odejście od korzeni i programu” partii.

Polecamy:

Sejm. Powstaje koło „Wybór Polska”

Małgorzata Janowska przekonywała w Sejmie, że nie zgadza się m.in. z polityką energetyczną PiS. Arkadiusz Czartoryski krytykował z kolei decyzję o zamknięciu elektrowni Ostrołęka. Zbigniew Girzyński dodawał, że forsowany przez PiS „Polski Ład” uderzy w przedsiębiorców.

W programie Salon24 „Jastrzębowski wyciska” Zbigniew Girzyński skrytykował propozycje składające się na „Polski Ład”. Sztandarowy projekt PiS został przez niego nazwany „siermiężnym socjalizmem”.

PiS traci większość. Jarosław Kaczyński ma problemy od początku kadencji

PiS ma problemy z utrzymaniem większości parlamentarnej od początku kadencji. Jak bumerang powracają informacje o sporach z koalicjantami, które skutkują porażkami w niektórych głosowaniach i ciągłą zmianą sejmowego kalendarza. Teraz uwaga PiS skupi się zapewne na posłach niezrzeszonych i członkach innych kół.

Jarosław Kaczyński, by odbudować sejmową większość, będzie musiał przekonać do głosowania razem z jego partią co najmniej dwóch posłów spoza Zjednoczonej Prawicy. Ustawy dotyczące „Polskiego Ładu” zobowiązał się poprzeć Paweł Kukiz i trójka towarzyszących mu posłów. Warunkiem jest realizacja ustalonych postulatów.

MD

Zobacz też:


Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka