Sławomir Cenckiewicz ujawnia ambicje Girzyńskiego. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik/Facebook/Sławomir Cenckiewicz
Sławomir Cenckiewicz ujawnia ambicje Girzyńskiego. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik/Facebook/Sławomir Cenckiewicz

Trójka rozłamowców przeciw Czarnkowi? Cenckiewicz o motywach Girzyńskiego

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Zbigniew Girzyński zatrząsł polską sceną polityczną pozbawiając PiS sejmowej większości. On i dwójka posłów z nowego koła „Wybór Polska” rozważają już poparcie opozycji w głosowaniu nad losem szefa MEiN. Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze nieznane dotąd w tym kontekście informacje.

Wiceszef IPN zareagował na informację o tym, że trójka rozłamowców nie wyklucza głosowania za wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki. Przemysław Czarnek, ze względu na brak ich poparcia, może zostać tym samym odwołany.

„Wybór Polska” przeciw Czarnkowi? Sławomir Cenckiewicz ujawnia ambicje Girzyńskiego

Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze, że sam Girzyński miał ubiegać się o angaż w resorcie edukacji i nauki. Jak wiadomo, jego starania nie przyniosły efektu. Wiceszef IPN napisał, że jego kolega po fachu (obaj są z wykształcenia historykami), chciał być prezesem Instytutu.

Polecamy:

„Też nie wszyło. Po co Ty to wszystko teraz robisz?” - zapytał Cenckiewicz, oznaczając Girzyńskiego na Twitterze.

image

PiS traci większość w Sejmie. Powstaje koło „Wybór Polska”

Zbigniew Girzyński, Arkadiusz Czartoryski i Małgorzata Janowska w piątek poinformowali o opuszczeniu klubu sejmowego PiS. Ogłosili utworzenie nowego koła poselskiego, a ich wolta sprawiła, że rządzący stracili w Sejmie większość.

Zbigniew Girzyński w niedzielę był gościem na konwencji Porozumienia Jarosława Gowina. Obaj dość mocno krytykowali między wierszami działania PiS, co nie było w smak wysłannikowi Jarosława Kaczyńskiego, Krzysztofowi Sobolewskiego. Szef struktur PiS siedział w pierwszym rzędzie z nietęgą miną.

MD

Czytaj też: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj81 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka