MSZ odpowiada na ruch Izraela. Marek Magierowski wezwany na dywanik w Tel-Awiwie

MSZ odpowiada na ruch Izraela. Tal Ben-Ari Yaalon, p.o. ambasadora Izraela w Polsce wezwana na dywanik przez MSZ. Twitter/Tal_MFA
MSZ odpowiada na ruch Izraela. Tal Ben-Ari Yaalon, p.o. ambasadora Izraela w Polsce wezwana na dywanik przez MSZ. Twitter/Tal_MFA
Marek Magierowski został wezwany przez MSZ Izraela na dywanik - podały media, a informację potwierdził Salon24.pl. Według naszych źródeł w resorcie dyplomacji, już w poniedziałek Polska zachowa się tak samo. Wyjaśnienia na dywaniku w MSZ będzie składała p.o. ambasadora Izraela.

Tal Ben-Ari Yaalon, Chargé d’affaires ambasady Izraela w Polsce ma stawić się w siedzibie MSZ przed południem. To reakcja naszej dyplomacji na wezwanie polskiego ambasadora w Izraelu - dowiedział się Salon24.pl ze źródeł w MSZ.  

Salon24.pl NEWS. MSZ odpowiada na ruch Izraela 

Marek Magierowski składa dziś wyjaśnienia w Izraelskim MSZ. Informację o wezwaniu polskiego ambasadora na dywanik potwierdziliśmy w ambasadzie Izraela w Warszawie. 

Zobacz też: 

Salon24.pl potwierdził tę informację i dowiedział się, że zostanie zastosowana dyplomatyczna zasada wzajemności - ruchy Izraela wobec Polski naszym władzom ma wyjaśniać Tal Ben-Ari Yaalon, pełniąca obowiązki ambasadora.

Marek Magierowski wezwany na dywanik przez MSZ Izraela. O co poszło?

Marek Magierowski tłumaczy się z przegłosowanej w czwartek przez Sejm nowelizacji Kodeksu prawa administracyjnego. Wyklucza ona możliwość zakwestionowania decyzji ws. Nieruchomości po upływie 30 lat od jej wydania. Ambasador Polski w niedzielę wyjawił, że tłumaczy izraelskiej opinii meandry nowelizacji i liczy na ugaszenie „pożaru” dyplomatycznego. 

Izrael nie akceptuje nowelizacji ustawy przyjętej przez Sejm do dalszego procedowania. Ambasada tego kraju w Polsce przekazała, iż „w rezultacie uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę” i że „to niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami".

MD

Czytaj też:

Marek Magierowski wezwany na dywanik przez MSZ Izraela. Poszło o nowelizację

Sejm za zmianą przepisu o nieważności decyzji administracyjnych. Ostra reakcja Izraela

Dziennikarka twierdzi, że dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka