"Hitler nie niszczył cmentarzy". Klaudia Jachira idzie śladami Katarzyny Markusz?

Klaudia Jachira. fot. Facebook
Klaudia Jachira. fot. Facebook
Wczoraj falę komentarzy wywołał wpis Katarzyny Markusz na temat niemieckich obozów zagłady, które rzekomo nie powstały dla Polaków. Dzisiaj wiedzą historyczną zabłysnęła na Twitterze Klaudia Jachira.

Wczoraj Katarzyna Markusz, dziennikarka Jewish Telegraphic Agency stwierdziła, że dla Polaków nie powstały niemieckie obozy zagłady, a obywatele naszego kraju mogli swobodnie żyć w czasie II wojny światowej. Dziś swoją wiedzą historyczną postanowiła popisać się Klaudia Jachira.

Zdewastowany cmentarz żydowski w Bielsku- Białej

Posłanka PO skomentowała doniesienia, że policja szuka wandali, którzy zdewastowali niemal 70 nagrobków na żydowskim cmentarzu w Bielsku-Białej.

Informowała o tym w sobotę bielska Gmina Żydowska: "Dzisiejszy dzień to nie tylko niedopuszczalna profanacja miejsca, ale też cios w historię miasta, oraz wszystkie osoby które angażują się w ratowanie cmentarza. Nie spoczniemy w dalszych działaniach mających na celu ratowanie i pielęgnowanie historii oraz nauki tolerancji, zrozumienia i wielokulturowości ! Nie pozwolimy aby najpiękniejsze wartości, które naszym wspólnym przodkom pomagały stworzyć to piękne miasto zostały zatracone!"


Komentarz Jachiry pod ostrzałem krytyki

"Nawet Hitler nie niszczył cmentarzy" – tak informację skomentowała Klaudia Jachira. Wielu komentujących zarzuca jej ignorację i brak wiedzy."Lepiej się nie kompromitować i przed zamieszczeniem takiego wpisu wziąć korepetycje z historii lub przynajmniej dobrze poszperać w internecie" – ocenił dziennikarz Polskiego Radia Rafał Dudkiewicz.

"Wręcz przyczynił się do ich rozbudowy." - napisał Tygodnik NIE.

"Następna historyczka.W Kutnie na przykład Niemcy z macew zrobili ogrodzenie lokalnego rynku, na którym wieszali Polaków." - napisał jeden z komentujących.

Czytaj też:

KJ


Lubię to! Skomentuj92 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura