Hymn Polski - Jarosław Kaczyński znów pomylił się śpiewając "Mazurek Dąbrowskiego"

Jarosław Kaczyński nie ma szczęścia do śpiewania hymnu, fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński nie ma szczęścia do śpiewania hymnu, fot. PAP/Paweł Supernak
Podczas spotkania Rady Politycznej PiS, które odbywa się w Warszawie, prezes PiS Jarosław Kaczyński zaintonował a capella Hymn Polski. Internauci natychmiast zwrócili uwagę, że użył niewłaściwego słowa.

Pomyłka w hymnie

"Jeszcze Polska nie zginęła, PÓKI my żyjemy" - zaśpiewał Jarosław Kaczyński. Tymczasem obowiązująca obecnie forma "Mazurka Dąbrowskiego" brzmi "KIEDY my żyjemy".

Polecamy:

Wyłączył mikrofon prezesowi

Po drugie, prezes PiS delikatnie fałszował, więc dźwiękowiec wyłączył mu mikrofon, gdy już pozostali uczestnicy włączyli się we wspólne śpiewanie hymnu. Nie uszło to uwadze szyderców."Z ziemi polskiej do Wolski"

Na kongresie PiS w 2006 roku Jarosław Kaczyński też popełnił pomyłkę podczas śpiewania hymnu. Nie dość, że zaśpiewał "póki", ale także poplątał słowa w refrenie, śpiewając "z ziemi polskiej do Wolski".


Katarzyna Lubnauer przypomniała też słowa Pawła Kukiza o tym, że prezes PiS potrafi ładnie śpiewać i na przykładzie wykonań hymnu stwierdziła, że to nie może być prawda.

Kampania #KIEDYMYŻYJEMY

W listopadzie 2018 kibice Legii Warszawa podczas meczu z Górnikiem Zabrze zainaugurowali kampanię #KIEDYMYŻYJEMY. Akcja powstała, by 100 lat od odzyskania niepodległości zwrócić uwagę wielu Polakom na to, że błędnie śpiewają hymn narodowy. "Wielu z rodaków używa słowa 'póki' zamiast 'kiedy'" – tłumaczyli organizatorzy kampanii.

Do akcji przyłączyli się najsłynniejsi sportowcy w Polsce, m.in. Robert i Anna Lewandowski, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, Joanna Jędrzejczyk,  oraz aktorzy, muzycy i Powstańcy Warszawscy, którzy zostali honorowymi ambasadorami kampanii. Zasięg projektu #KIEDYMYŻYJEMY w samych tylko mediach społecznościowych osiągnął ponad 20 milionów użytkowników.

ja

Przeczytaj także:

Lubię to! Skomentuj113 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka