Donald Tusk i Rafał Trzaskowski kontra TVP Info. Dzieje się

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski kontra TVP Info. Fot. PAP/Flickr
Donald Tusk i Rafał Trzaskowski kontra TVP Info. Fot. PAP/Flickr
Donald Tusk i Rafał Trzaskowski byli w zgoła odmiennych humorach po sobotnim zarządzie PO. Dzień później były premier przypomniał sobie, co czeka go w starciu z pracownikami TVP Info. Rafał Trzaskowski wrócił z kolei do działań dążących do likwidacji rządowego medium.

Rafał Trzaskowski w sobotę był jeszcze chętniej pokazywany w serwisach informacyjnych TVP niż Donald Tusk. Prezydent Warszawy, sądząc po minie, nie był najlepszym nastroju, kiedy współzałożyciel Platformy Obywatelskiej odzyskał do 7 latach przywództwo w partii. 

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Odmienne nastroje na i po partyjnym zebraniu

Rafał Trzaskowski unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy, a po radzie krajowej PO udał się jak najkrótszą drogą do służbowej limuzyny. Prezydent Warszawy rzucił tylko, że jest wiceprzewodniczącym partii i odjechał, mówiąc że czeka go szczepienie. był nieobecny na scenie, chociaż poza Borysem Budką i Donaldem Tuskiem głos zabierał m.in. Tomasz Siemoniak. 

Mimo marginalnej roli na radzie krajowej, Trzaskowski usłyszał od Tuska, że „wciąż jest najpopularniejszym politykiem opozycji i inicjatorem kapitalnych przedsięwzięć”. Nowy szef partii podkreślił, że liczy na synergię.

Czytaj dalej:

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski kontra TVP Info

Trzaskowski w niedzielę opublikował na Twitterze wpis, w którym pozytywnie odnosi się do sytuacji w partii. „Dzięki temu wszystkie reflektory na nas. Będziemy silniejsi. Dalej do przodu - wszyscy razem! Od razu ruszamy do pracy” - napisał wiceszef PO. Sam dał przykład partyjnym kolegom, zbierając w Warszawie podpisy pod poselskim projektem likwidacji TVP Info. „Szło świetnie, nawet mimo deszczu” - dodał.


Likwidacja TVP Info to pomysł, który pojawił się w kampanii prezydenckiej Trzaskowskiego. Wiceprzewodniczący PO powtórzył ten pomysł w lutym 2021 r. podczas wystąpienia z ówczesnym szefem Platformy Borysem Budką. Swoje przejścia z pracownikami TVP Info ma też nowy-stary lider partii.

Donald Tusk kontra TVP Info. Wymiana zdań z reporterem TVP Info

Donald Tusk, chcąc przypomnieć się dziennikarzom, poświęcił im w niedzielę 1,5 godziny. Pod koniec spotkania, bez zapowiedzi pytania zaczął zadawać reporter TVP Info. - Nie no, bez TVP Info nie ma konferencji prasowej - skomentował były premier.

Pracownik TVP postawił Tuska przed wyborem - odcięciem się od słów doradcy PO prof. Andrzeja Rzońcy lub krytyką programu 500 plus. - Jestem skromnym magistrem, gdzie mi tam do profesora. Nie mam prawa wycofywać się z jego słów - powiedział Tusk. Dodał, że prof. Rzońca nie jest jego doradcą.

Donald Tusk był również pytany o pracę swojego syna w jednej ze spółek miejskich w rządzonym przez PO Gdańsku w kontekście zarzutów o nepotyzm w PiS. - Mój syn ma wyższe wykształcenie, 20 lat zajmował się transportem w Gdańsku i ma w ZTM zarabiać poniżej 3 tys. złotych miesięcznie. Chce pan to nazwać nepotyzmem? Myśli pan, że te łajdactwa można przykryć i zmanipulować tego typu praktykami - zareagował Tusk.

MD

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj126 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka