Co dalej z TVN24? „Ambasada USA nie godzi się na protokołowanie spotkania z KRRiT”

26 września to ostatni dzień, w którym TVN24 będzie mógł legalnie nadawać w Polsce. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
26 września to ostatni dzień, w którym TVN24 będzie mógł legalnie nadawać w Polsce. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
W walkę o interesy stacji TVN24, która wciąż czeka na odnowienie koncesji, włączyła się ambasada USA. Zabiegała o spotkanie z KRRiT - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Jak podkreśla dziennik, 26 września to ostatni dzień, w którym TVN24 będzie mógł legalnie nadawać w Polsce. "Jeśli oczywiście nie uda się mu przedłużyć koncesji" - dodaje.

Polecamy:

Ziobro składa pozew przeciw Tuskowi!

Konwencja programowa Konfederacji. Znamy nowy program

TVN24. Amerykanie są zaniepokojeni

Według dziennika, na razie proces w tej spawie się przeciąga, bo wniosek w KRRiT Grupa TVN złożyła już w lutym 2020 r. "Oprócz menedżerów stacji zaniepokojeni są też Amerykanie. Świadczy o tym korespondencja między ambasadą USA a KRRiT" - pisze dziennik.

Gazeta wyjaśnia, że wynika z niej, iż chargé d’affaires ambasady Bix Aliu zabiegał o spotkanie z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim. Jak wskazuje, był nawet wstępny termin: 16 czerwca o godz. 10, ale ostatecznie do spotkania nie doszło.

Grupa TVN - własność Discovery

Zdaniem dziennika, ambasada nie chciała się zgodzić na nagrywanie i protokołowanie spotkania. Według dziennika, taki warunek postawiła KRRiT. "Dlaczego Amerykanie interesują się koncesją? Bo Grupa TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery. W przyszłym roku ma on przeprowadzić fuzję z WarnerMedia" - stwierdza "Rz".

Według gazety, to właśnie zmiany właścicielskie są formalnym powodem przedłużania procesu w sprawie koncesji. Cytowany przez dziennik były szef KRRiT Juliusz Braun mówi, że nie ma powodów, by odmówić koncesji dla TVN24, "a Rada naruszyła dwie sfery ważne dla Amerykanów: wolność mediów i zasadę ochrony inwestycji USA na świecie". "Jako szef KRRiT odbywałem różne spotkania, też nieprotokołowane. Rozmowy z Amerykanami mogły się odbyć bez nagrywania. Szef KRRiT po prostu nie chciał się z nimi spotkać" – powiedział Braun.

KW

Czytaj dalej:

Trzaskowski o powrocie Tuska na Twitterze

Hymn Polski - Jarosław Kaczyński znów pomylił się śpiewając "Mazurek Dąbrowskiego"

Ks. Isakowicz-Zaleski: Trzeba pochować Polaków zamordowanych podczas Rzezi Wołyńskiej

Morawiecki wiceprezesem PiS. To naturalny następca Kaczyńskiego?

Ofensywa Tuska. Kolejne ostre słowa na konferencji prasowej pod adresem PiS

Lubię to! Skomentuj160 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura