Strajk Kobiet. Liderki mogą trafić do więzienia na 8 lat. Jest akt oskarżenia

Strajk Kobiet. Liderki mogą trafić do więzienia na 8 lat. Dodatkowe paragrafy dla Marty L. Fot. Facebook/Strajk Kobiet
Strajk Kobiet. Liderki mogą trafić do więzienia na 8 lat. Dodatkowe paragrafy dla Marty L. Fot. Facebook/Strajk Kobiet
Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat. To maksymalna kara za przestępstwa, o które zostały oskarżone liderki Strajku Kobiet. Chodzi m.in. o powodowanie zagrożenia epidemiologicznego przez organizację nielegalnych zgromadzeń.

Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. to liderki Strajku Kobiet. W piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko nim akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. mogą trafić na 8 lat do więzienia? Jest akt oskarżenia przeciw liderkom Strajku Kobiet

Rzeczniczka stołecznej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz przekazała PAP, że za wymienione przestępstwa kobietom grozi do ośmiu lat więzienia. Chodzi o sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej, czyli o art. 165 par. 1 pkt 1 Kodeksu karnego.

Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. miały go naruszyć poprzez organizację i prowadzenie marszów w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy - wynika z aktu oskarżenia.

Czytaj też: 

Strajk Kobiet. Liderki mogą trafić do więzienia na 8 lat. Dodatkowe paragrafy dla Marty L.

- Marta L. została ponadto oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła - dodała Skrzyniarz.

„Tak się bawi, tak się bawi ekipa od Kaczyńskiego. Jeszcze wam się ta gierka z pandemią nie znudziła? Polowanko na nielegalu, to was kręci? ???? Przecież wszyscy wiedzą, że argument o 'zagrożeniu epidemiologicznym' to ściema. Paragraf z... wiadomo skąd wzięty” - czytamy na Facebookowym profilu Strajku Kobiet.

MD

Polecamy: 

Pola Lis dziennikarką w "Przeglądzie Sportowym". To uprzywilejowanie?

To cios dla Dariusza Szpakowskiego. Kto skomentuje finał Euro 2020?

O tym muralu będzie głośno. Uwieczniony Jarosław Kaczyński

Lubię to! Skomentuj159 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo