Odznaczenia dla osób zaatakowanych przez antyszczepionkowców

Odznaczenia pracownikom punktu szczepień wręczył minister Niedzielski. Fot.: Twitter
Odznaczenia pracownikom punktu szczepień wręczył minister Niedzielski. Fot.: Twitter
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał w trybie pilnym odznaki „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia" trzem pracownikom punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. W ostatnią niedzielę awanturę wszczęli tam antyszczepionkowcy.

W niedzielę po południu grupa przeciwników szczepień przeciw COVID-19 chciała wtargnąć do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Zaatakowano pracowników lokalu. Interweniowała Policja. Zatrzymano dwie osoby.


Polityka „zero tolerancji"

Adam Niedzielski dziękował pracownikom grodziskiego punktu szczepień przeciw COVID-19 i gratulował im odwagi oraz „obrony rozumu". - Mamy tutaj zderzenie świata nauki, cywilizacji ze światem zabobonu i barbarzyństwa. Myślę, że 25 lipca to jest data, która niestety wpisze się na stałe do naszego kalendarza i musimy o niej pamiętać. To jest dzień, w którym ta cała agresja, która do tej pory kwitła w Internecie, w mediach społecznościowych ze strony środowiska antyszczepiennego przybrała już taki fizyczny, namacalny wymiar, przerodziła się w agresję, którą niestety państwo odczuli - powiedział minister zdrowia.

Szef resortu zapowiedział także politykę braku tolerancji wobec agresorów, którzy niechęć wobec szczepień okazują w formie fizycznej przemocy. - Zero tolerancji dla agresywnych zachowań antyszczepionkowców. Rozmawiam z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem sprawiedliwości o podjęciu zdecydowanych kroków nad zaostrzeniem polityki państwa w tym zakresie - zapowiedział Niedzielski.

Czytaj także:

- Wszelkie incydenty związane z atakami i jakimikolwiek próbami agresji oraz blokowaniem punktów szczepień będą spotykały się z bardzo ostrą reakcją Policji - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Obowiązek szczepień

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 poważnie rozważa premier Mateusz Morawiecki. Na razie tylko dla członków służby zdrowia.

- Jest część Rady Medycznej, która jeszcze mocniej zachęca np. do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy i w ogóle Unii Europejskiej, były obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie - zapowiedział szef polskiego rządu.

DS

Polecamy:


Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości