Pożar autokaru z polskimi sportowcami w Tokio

Nieszczęśliwa sytuacja przytrafiła się polskim sportowcom w Tokio. Fot.: Twitter/Paweł Fajdek
Nieszczęśliwa sytuacja przytrafiła się polskim sportowcom w Tokio. Fot.: Twitter/Paweł Fajdek
Autokar, który wiózł polskich lekkoatletów do wioski olimpijskiej w Tokio stanął w ogniu. Jak poinformowali korespondenci z Japonii, przyczyną pożaru było zapalenie się silnika pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce dziś po południu czasu polskiego. Jako pierwsi poinformowali o tym wysłannicy "Super Expressu" na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Autokar z lekkoatletami w ogniu

Do wioski olimpijskiej w Tokio przewożeni byli przez organizatorów japońskich Igrzysk XXXII letniej olimpiady utytułowani polscy sportowcy. Paweł Fajdek  to "biało-czerwona" nadzieja na medal w rzucie młotem. W autokarze przebywał również jego trener, niegdyś złoty medalista olimpijski Szymon Ziółkowski, a także biegaczka Martyna Galant i jeden z fizjoterapeutów olimpijskiej kadry lekkoatletycznej.

- Każdy z nas, jadąc PKS-em, przeżył podobną historię. Nie ma w tym nic sensacyjnego. (...) Pojazd jechał z ośrodka treningowego, w którym polscy zawodnicy przygotowywali się do startu w Igrzyskach, do wioski olimpijskiej. Wynajęty autobus to transport dobrej klasy. Przewieźliśmy nim 60-70 osób - wyjaśnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową Krzysztof Kęcki - dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Szybko załatwiono transport zastępczy.

Czytaj także:

Lekkoatletyczne szanse medalowe

Lekkoatleci zmagania na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zaczną w nocy z czwartku na piątek (z 29 na 30 lipca) polskiego czasu. Zmagania na japońskim stadionie do lekkiej atletyki zakończą się zaś w piątek, 8 sierpnia.

Nasze szanse na olimpijski medal stanowią wspomniany Fajdek oraz Anita Włodarczyk w rzucie młotek, Piotr Małachowski w rzucie dyskiem, a także tyczkarze czy polska sztafeta kobiet w biegu na 800 m.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości