Potężne pożary przy ulubionym kurorcie Polaków. Trzy osoby nie żyją

Pożary w Turcji sieją spustoszenie. Fot.: trtworld.com
Pożary w Turcji sieją spustoszenie. Fot.: trtworld.com
Trzy osoby zginęły w pożarze lasów w turystycznej prowincji Antalya w Turcji. Tamtejszy kurort w basenie Morza Śródziemnego to jedno z najpopularniejszych miejsc na wypoczynek dla turystów z Europy, także z Polski.

Ogień pojawił się w minioną środę w lesie niedaleko miasta Manavgat i na skutek silnych wiatrów szybko dosięgnął zabudowanych terenów. Pożar strawił domy, pola i tereny uprawne w okolicach.

Ofiary śmiertelne

Jak poinformowały lokalne media, na skutek pożarów zginęły trzy osoby. Jedna z ofiar to 82-letnia seniorka, która nie zdążyła opuścić swojego domu przed pojawieniem się żywiołu.

Z powodu zatrucia dymem tureckie służby przewiozły do szpitali aż 122 osoby. Poinformowano, że trójka z nich została bardzo poważnie poparzona na ciele. Strażacy ewakuowali kilkanaście zamieszkałych w regionie wiosek. Pożar uwięził też 10 osób pływających łódką po jeziorze. Ratownicy dotarli do nich dopiero następnego dnia.

Czytaj także:

Nie można wykluczyć podpalenia

Służby w Turcji nie podały jeszcze faktycznej przyczyny potężnych pożarów lasów. Bardzo możliwe jest podpalenie, ale nie można wykluczyć też samoistnego wybuchu. Rozproszenie ognia nastąpiło natychmiastowo przez bardzo silny wiatr, a także gorący klimat i suchą ziemię charakterystyczną dla tego regionu o tej porze roku.

Zdjęcia i nagrania z wybuchu pożaru i obrazki niosące jego konsekwencje zostały udostępnione przez internautów w mediach społecznościowych.

Filmy ze zdarzenia obiegły także serwis YouTube. Sceny z Antalya można zobaczyć m.in. TUTAJ.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości