Świątek i Kubot odpadli z tenisowego miksta w Tokio. Fot.: PAP

Koniec meczu Świątek i Kubota. Walczyli z Rosjanami o półfinał

Redakcja Redakcja Igrzyska w Tokio Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli z turnieju mikstów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Przegrali z duetem z Rosji 0:2 (4:6, 4:6). Wcześniej oboje pożegnali się odpowiednio z grą indywidualną i deblową.

Półfinał tenisowej gry mikstowej nie dla Igi Świątek i Łukasza Kubota. "Biało-Czerwoni" na etapie 1/4 finału turnieju odpadli z rosyjską parą Wiesnina - Karatsev. Rywale w tym meczu okazali się dwukrotnie lepsi do czterech w gemach. Wcześniej Polacy rozprawili się z Francuzami Ferro i Herbertą stosunkiem 2:0 (6:3, 7:6).

Do finału wyścigu na 200 m stylem grzbietowym awansował Radosław Kawęcki. Pływak w swoim starcie półfinałowym był trzeci.

Po srebrze polskich wioślarek, duet Jerzy Kowalski & Artur Mikołajczewski także zajął drugie miejsce, ale w tzw. finale pocieszenia. "Biało-Czerwoni" ostatecznie skończyli więc zmagania na Igrzyskach na ósmym miejscu.

W 1/8 finału turnieju olimpijskiego w judo odpadła Beata Pacut. Polka odpadłą z Japonką Shori Hamadą.

W żeglarstwie Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły drugie miejsce w trzecim wyścigu klasy 470. Pani pozostają liderkami klasyfikacji generalnej i mają duże szanse na medal. Panowie - Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński - zajęli natomiast dziewiątą pozycję w piątym wyścigu klasy 49R. W związku z tym, są teraz na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Indywidualnie szanse na olimpijski krążek pozostawia sobie Piotr Myszka, który w generalce jest czwarty. Ostatnie wyścigi serii w sobotę. Znacznie gorzej wypadła Zofia Klepacka - dziś była szósta w 12. wyścigu i ogólnie plasuje się na dziewiątej pozycji.