Spór Klepackiej z Marczułajtis. "Życzę więcej tolerancji"

Spór między Klepacką i Marczułajtis. Fot.: Instagram/Jagna Marczułajtis-Walczak/Zofia Klepacka
Spór między Klepacką i Marczułajtis. Fot.: Instagram/Jagna Marczułajtis-Walczak/Zofia Klepacka
Do ostrego spięcia doszło pomiędzy polskimi olimpijkami - Jagną Marczułajtis-Walczak i Zofią Klepacką. Była snowboardzistka, a obecnie polityk Platformy Obywatelskiej skomentowała satyryczny obrazek, na którym widać windsurferkę płynącą na desce z... krzyżem zamiast żagla.

Jeden z użytkowników Twitter udostępnił na swoim profilu satyryczną grafikę, na której dwukrotna medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Klepacka trzyma krzyż, zamiast żagla. Spodobało się to bardzo Marczułajtis-Walczak - byłej sportsmence, a obecnie czynnej polityk związanej z PO.

"Genialne!". Spór olimpijek

"Genialne!", "Ale jak to, bez chmurki ze słowami Jezusa Chrystusa!" - napisała Jagna Marczułajtis-Walczak na Twitterze pod grafiką wyśmiewającą Klepacką.

Do sprawy szybko na swoim Facebooku odniosła się nasza zawodniczka na Igrzyskach Olimpijskich w windsurfingu. "Każdy niesie swój krzyż; jeden większy, drugi mniejsze" - skomentowała Klepacka.

 

Czytaj także:

Światopogląd na tle sportu

Zofia Klepacka jest znana ze swoich konserwatywnych poglądów. Sportsmenka uczestniczyła w bronieniu warszawskich kościołów podczas Strajków Kobiet oraz opowiadała się przeciw stołecznej Karcie LGBT. Zasłynęła także z wypowiedzi, że "jej dziadek nie walczył o taką Warszawę" jak ta zarządzana przez Rafała Trzaskowskiego.

Jagna Marczułajtis-Walczak to posłanka Platformy Obywatelskiej. Wcześniej trzykrotnie uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w snowboardzie. Swego czasu była także przewodniczącą Komitetu Konkursowego "Kraków 2022", zajmującego się przygotowaniem kandydatury województwa małopolskiego do zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022.

"Życzę więcej tolerancji"

Na prośbę Salonu24 Marczułajtis odniosła się do całej sytuacji. - Zofii Klepackiej życzę dużo sukcesów sportowych oraz więcej tolerancji dla osób o innych poglądach lub orientacji seksualnej - powiedziała nam była olimpijka.

Posłanka PO-KO w czerwcu była także gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie "Jastrzębowski Wyciska" na Salon24.pl. Mówiła m.in. o politycznej roli Donalda Tuska - p.o. przewodniczącego Platformy.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj118 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport