Polska medalistka podziękowała swojej dziewczynie na antenie TVP

Zillmann wraz z koleżankami ze srebrnymi medalami w Tokio. Fot.: Instagram/Katarzyna Zillmann
Zillmann wraz z koleżankami ze srebrnymi medalami w Tokio. Fot.: Instagram/Katarzyna Zillmann
Polskie wioślarki zdobyły dziś srebro na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Po zawodach jedna z nich podziękowała za wsparcie swojej dziewczynie. Sportsmenka zrobiła to na antenie Telewizji Polskiej.

Czwórka podwójna kobiet w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyła pierwszy dla Polski medal na XXXII Igrzyskach letniej olimpiady w japońskim Tokio. W wywiadzie dla TVP po występie jedna z pań odniosła się na antenie do swojej partnerki.

"#SportPrzeciwHomofobii"

Reprezentantki Polski we wioślarstwie, po wywalczeniu olimpijskiego srebra, dziękowały za wsparcie kibicom oraz swoim rodzinom. Na koniec ich wypowiedzi mikrofon Telewizji Polskiej przejęła Katarzyna Zillmann i dodała, że ona chciałaby również podziękować swojej dziewczynie.

Nagranie na Twitterze udostępnił kujawsko-pomorski sekretarz .Nowoczesnej Kamil Heyka.

Wioślarka jakiś czas temu brała udział w akcji "#SportPrzeciwHomofobii". "Pokażmy, że nie ma powodów do obaw przed nieznanym, a ludzi można podzielić tylko na tych dobrych lub złych, a rasa, orientacja czy wyznanie nie mają tutaj nic do rzeczy" - napisała na swoim Instagramie.


Czytaj także:

Światopogląd w sporcie

Przeciwne poglądy do wioślarki Zillmann ma nasza medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Klepacka. Ta nie kryje swojego stosunku do LGBT. Środowiska lewicowo-liberalne wystąpiły swego czasu nawet o odebranie jej medali z tego powodu. Klepacka szerzej zasłynęła także z niechęci wobec Karty LGBT i bronienia kościołów w czasie Strajków Kobiet.

Sportsmenka stwierdziła także, że "nie o taką Warszawę [jak zarządzana przez Rafała Trzaskowskiego - red.] walczył jej dziadek". W 2019 roku grupa sportowców właśnie w kontrze do Klepackiej dołączyła do akcji przeciw homofobii. Oprócz wspomnianej Zillmann, byli to też były piłkarz Radosław Majdan czy himalaista Adam Bielecki.

Osoby LGBT w polskiej kadrze olimpijskiej

Coming outu dokonała też reprezentantka Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w strzelectwie Aleksandra Jarmolińska. Poinformowała, że w związku z kobietą jest już 10 lat. Na ceremonię otwarcia w Tokio zawodniczka przyszła w maseczce z barwami LGBT.

- Chcę móc startować w biało-czerwonych barwach ze świadomością, że mój kraj traktuje mnie z należytą mi godnością - powiedziała Jarmolińska.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj273 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport