Trzecia dawka szczepionki! Pierwszy kraj zdecydował

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 w Izraelu. Fot.: anglia.today
Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 w Izraelu. Fot.: anglia.today
Trzecia dawka szczepionki przeciw koronawirusowi staje się faktem. Władze pierwszego kraju na świecie zdecydowały o kolejnej turze szczepień przeciw COVID-19 dla seniorów. W Izraelu będzie ona podawana już od początku sierpnia.

Chodzi o preparat firm Pfizer i BioNTech. Szczepienia mają pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się w Izraelu wirusem Delta - nową odmianą koronawirusa.

Dawka przypominająca

Izraelskie media poinformowały, że tamtejszy resort zdrowia przekazał już kierownictwu placówek medycznych w kraju, w których podawano szczepionkę Pfizer i BioNTech, iż od 1 sierpnia tego roku mogą oni rozpocząć szczepienia tzw. dawką przypominającą. Dotyczy to osób po 60. roku życia.

Dodatkowa, trzecia dawka szczepionki ma pomóc utrzymać skuteczność ochrony przed zakażeniem COVID-19. Niewykluczone, że tzw. dawka przypominająca preparatu czeka także Amerykanów.

Czytaj także:

Dominujący wariant Delta

O możliwej trzeciej dawce szczepionki przeciw COVID-19 w Izraelu pisaliśmy już kilka dni temu. Wszystko w obliczu dominującego wariantu koronawirusa Delta. Według badań naukowców skuteczność szczepienia dwudawkowego na tę odmianę wynosi jedynie 39 proc.

- Jesteśmy w epoce COVID-19 i wszystko może się zdarzyć. (...) Musimy być przygotowani na to, że ludzie mogą potrzebować pomocy - powiedział dr Isaac Bogoch, profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Toronto w Kanadzie.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj131 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości