Pojednanie olimpijek. Fot.: Facebook/Zofia Klepacka
Pojednanie olimpijek. Fot.: Facebook/Zofia Klepacka

Klepacka i Zillmann na wspólnym zdjęciu. "Sport ponad wszystko"

Redakcja Redakcja Igrzyska w Tokio Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Zofia Klepacka umieściła na swoich mediach społecznościowych zdjęcie z Katarzyną Zillmann. Srebrna medalistka olimpijska z Tokio jest lesbijką, a Klepacka sprzeciwia się ideologii LGBT. Jak jednak napisała, "sport ponad wszystko".

Zillmann swego czasu brała udział w akcji "#SportowcyPrzeciwHomofobii". Było to skierowane właśnie do Klepackiej, która głośno opowiadała się przeciw warszawskiej Karcie LGBT.

"Sport ponad wszystko"

Sportsmenki z przeciwnych światopoglądowo biegunów występują w Tokio na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Katarzyna Zillmann wraz z koleżankami zdobyła pierwszy dla Polski na japońskiej imprezie medal - srebro w wioślarstwie. Po zawodach, podziękowała za wsparcie swojej dziewczynie.

Klepacka, mimo że sprzeciwia się LGBT, to wstawiła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z wioślarką i przy towarzystwie internetowych emotek w kształcie biało-czerwonych flag pogratulowała koleżance z kadry olimpijskiej sukcesu. Napisała przy tym: "Sport ponad wszystko" (ZOBACZ).

Czytaj także:

Kontrowersje wokół Klepackiej

Zdjęcie z Zillmann być może zakończy swoistą sagę wokół Zofii Klepackiej. Windsurferka wzbudza kontrowersje ze względu na swoje poglądy. W czasie Strajków Kobiet broniła warszawskich kościołów, a także zapowiadała, że zawsze chronić będzie tradycyjnych wartości.

Satyryczny obrazek przedstawiający dwukrotną medalistkę olimpijską z krzyżem zamiast żagla skomentowała ostatnio poseł Jagna Marczułajtis-Walczak z Platformy Obywatelskiej. "Każdy niesie swój krzyż; jeden większy, drugi mniejsze" - odniosła się do sytuacji w nagraniu Klepacka.

DS

Polecamy:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport