Andrzej Duda znów spóźniony. Wyjaśnia, dlaczego nie pogratulował wioślarkom medalu

Andrzej Duda znów spóźniony. Wyjaśnia, dlaczego nie pogratulował wioślarkom medalu. Fot. KPRP
Andrzej Duda znów spóźniony. Wyjaśnia, dlaczego nie pogratulował wioślarkom medalu. Fot. KPRP
Andrzej Duda jest znany z tego, że szybko składa polskim sportowcom gratulacje, niezależnie od skali sukcesu i dyscypliny. Tym razem, choć prezydent kibicuje olimpijczykom na miejscu, nie pogratulował srebrnym wioślarkom. Andrzej Duda opublikował wpis, który uciął spekulacje na ten temat.

Prezydent opublikował wpis na Twitterze, w którym odnosi się do dyskusji dotyczących powodów braku jego gratulacji. Część internautów i komentatorów przekonywała, że Andrzej Duda nie chciał pogratulować wioślarkom ze względu na orientację jednej z nich.

Andrzej Duda znów spóźniony. Wyjaśnia, dlaczego nie pogratulował wioślarkom medalu

„Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę” - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

„Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!” - brzmi wpis prezydenta, który opublikował w czwartek wieczorem.

Polecamy:

Tokio 2020. Polska czwórka podwójna wioślarek ze srebrnym medalem

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal w wyścigu wioślarskiej czwórki podwójnej kobiet. Zawody w ramach XXXII letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 odbyły się w godzinach południowych polskiego czasu. Po wyścigu, gdy zawodniczki dedykowały zwycięstwo swoim partnerom, Zillmann pozdrowiła swoją partnerkę przed kamerami TVP.

Andrzej Duda zwlekał też wyjątkowo długo z gratulacjami dla prezydenta USA. Joe Biden przyjął kurtuazyjne życzenia od niemal wszystkich światowych przywódców, zanim doczekał się głosu z Polski. Co ciekawe, Andrzej Duda pogratulował mu nie zwycięstwa w wyborach, a „udanej kampanii prezydenckiej”.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport