Polski duchowny ks. Dariusz Oko ukarany za "podżeganie do nienawiści" w Niemczech

Albigowa, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Albigowa, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Ks. Dariusz Oko to postać bardzo kontrowersyjna. Zasłynął z wypowiedzi o "homolobby". O gender mówił że to "apokaliptyczna bestia". Teraz został ukarany za "podżeganie do nienawiści" w czasopiśmie teologicznym "Thelogisches".

Ks. Dariusz Oko ukarany za podżeganie do nienawiści

Ks. Dariusz Oko znany jest z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi na temat środowiska LGBT. Przeciwnik "homoideologii", "genderyzmu" i "lewactwa".

Już wcześniej zarzucano mu homofobię, jednak dopiero teraz sąd w Niemczech ukarał go za artykuł, który ukazał się w czasopiśmie teologicznym "Thelogisches".

Tekst ks. Oki jest jednocześnie jednym z rozdziałów jego książki "Lawendowa mafia", w której opisuje wykorzystywanie kleryków przez homoseksualnych duchownych.

Grupę duchownych nazwał "lawendową mafią" i przyrównał ją do pasożyta szkodzącego swemu nosicielowi.

Zobacz także:

4,8 tys. euro grzywny lub 120 dni aresztu

Po tym jak ks. Dariusz Oko opisał w artykule "sodomę", której dopuszczają się duchowni, został oskarżony o "mowę nienawiści" i skazany na 120 dni aresztu lub karę grzywny w wysokości 4,8 tys. euro.

O treści artykułu prokuraturę powiadomił ks. Wolfgang Rothe, działacz na rzecz środowiska LGBT (ten sam, którego zdjęcia jak całuje się z klerykiem ujrzały światło dzienne, a na komputerze w seminarium, którym był wicedyrektorem austriacka policja znalazła ponad 40 tys. zdjęć i filmów pornograficznych – w tym zawierających seks ze zwierzętami i gwałt na pięcioletnim chłopcu).

Ks. Rothe podał, że ks. Oko nazwał w swoim tekście osoby homoseksualne "kolonią pasożytów", "rozrostem nowotworowym", "dżumą homoseksualną" i "przerzutami nowotworowymi". Sam ks. Oko twierdzi jednak, że napisał naukowy artykuł. 

- Znane fakty dotyczące homoseksualistów w sutannach i habitach zbieram w całość, mówię o strukturze, o systemie, że ta "lawendowa mafia" pełni podobną rolę jak mafia na Sycylii - przekonywał autor artykułu na antenie TVP Info.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo