OKO.press: "Krowa Kamińskiego" to tak naprawdę klacz. Nagranie jest dostępne w internecie

Konferencja ministrów. fot. PAP/Radek Pietruszka
Konferencja ministrów. fot. PAP/Radek Pietruszka
- To nie uchodźca gwałci krowę, jak sugerował podczas konferencji prasowej szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, bo to stare zdjęcie pornograficzne z internetu - pisze OKO.press.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz Komendantem Głównym Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomaszem Pragą podczas wspólnej konferencji przedstawiali sytuację na polsko białoruskiej-granicy. Pokazano na niej m.in. zdjęcie, na którym mężczyzna kopuluje z krową.

"Zgwałcił krowę, chciał dostać się do Polski? Szczegóły ws. migrantów na granicy" - brzmiał tytuł materiału na portalu TVP Info.


Czytaj też:

OKO.press: "Krowa Kamińskiego" to stare nagranie z internetu

Portal OKO.press poinformował, że skontaktował się z nimi czytelnik, który w wyszukiwarce odnalazł źródło materiału pokazanego na konferencji ministrów. "Okazuje się, że to stare nagranie, a w dodatku nie występuje w nim krowa, ale klacz" - czytamy na portalu.

"Nie chcę wnikać w to, na ile wiarygodna jest sama informacja o posiadaniu tych treści przez uchodźcę - czyli czy np. nie zostało to video podrzucone - ale jaki ekspert rządowy pomylił krowę z klaczą? I nie zweryfikował tego, co ja z wykorzystaniem wyszukiwarki mogę sprawdzić w 20 minut?" -  brzmi wiadomość czytelnika OKO.press.

Artykuł opatrzono też ocenzurowanym zrzutem ekranu. Jak wskazał informator dziennikarzy OKO.press,  stopklatkę pokazaną przez ministrów można odnaleźć w 1:09 minucie wideo.

Do materiału OKO.press odniósł się w mediach społecznościowych rzecznik ministra - koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Abstrahując od tytułu, który urąga standardom, przypominam co mówiliśmy: zdjęcie pochodzi z urządzenia ob. Afganistanu, który 'gromadził liczne mat. wskazujące na zaburzenia seksualne w kierunku pedofilii i zoofilii. Pokazaliśmy przykład" - napisał.


Czytaj też:KJLubię to! Skomentuj239 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka