Oto najlepsze linie lotnicze na świecie. LOT - niestety - daleko w tyle

Qatar Airways uznane najlepszą linią na świecie.
Qatar Airways uznane najlepszą linią na świecie.
Według rankingu Skytrex 2021, najlepszą i najbardziej prestiżową linią lotniczą na świecie jest Qatar Airways. Na Starym Kontynencie doceniono francuskiego przewoźnika, choć Europa wyraźnie ustępuje Katarczykom, Singapurowi i Japonii. Polski LOT zajął 69. miejsce w zestawieniu.

Skytrax World Airline Awards zbierał opinie od turystów od września 2019 do lipca 2021 roku. Wydłużony czas na ankietowanie wynikał z wybuchu pandemii koronawirusa, która tak mocno dotknęła cały świat - w tym linie lotnicze. Wiosną 2020 roku prywatne podróżowanie samolotami zostało na dłuższy czas zamrożone. Respondenci odpowiadali na pytania o jakość świadczonych usług, komfort i wydajność ponad 350 firm. Zwycięzcą okazała się najbogatsza linia, należąca do Kataru. 

Zobacz też: 

Ziemkiewicz zdradził kulisy zatrzymania. Dlaczego jego córka poszła na Oksford?

Ferency tłumaczy się ze swojej nietrzeźwości. Winą obarcza PiS

Zaskakujący transfer dziennikarza. Po 17 latach w TVN wybrał państwową firmę

Qatar Airways - były sponsor m.in. FC Barcelony i Bayernu Monachium - wygrał w plebiscycie na najlepszą klasę biznes, fotel w tejże klasie, linię lotniczą na Bliskim Wschodzie, salonik w klasie biznes oraz catering pokładowy. Katarczycy zmiażdżyli konkurencję, również dzięki temu, że latali w czasie pandemii. Wcześniej Qatar Always wygrywał konkurs Skytrax w latach 2011, 2012, 2015, 2017 i 2019 roku. 

Na podium znalazły się jeszcze Singapore Airlines i ANA All Nippon Airways - należące do Japończyków. Na czwartym miejscy podróżujący wybrali Emirates z Dubaju i Japan Airlines. Z europejskich linii najlepiej wypadli Francuzi - Air France zamknął pierwszą "dziesiątkę" plebiscytu. Na 11. miejscu uplasowała się firma British Airways. Trzecią siłą na Starym Kontynencie pozostaje niemiecka Lufthansa. 

Jak wypadł PLL LOT? Jeszcze przed 2015 rokiem polski przewoźnik nie był brany pod uwagę w pierwszej "100". W 2019 roku sklasyfikowano go na 67. miejscu. Tym razem zajął 69. lokatę.  

 

 

Czytaj: 

Polskie rezerwy złota – mamy dużo, a będziemy mieć jeszcze więcej


GW

Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka