Zaskakujący transfer dziennikarza. Po 17 latach w TVN wybrał państwową firmę

Dariusz Prosiecki zmienia "Fakty" na państwową instytucję. Fot. TVN
Dariusz Prosiecki zmienia "Fakty" na państwową instytucję. Fot. TVN
Dariusz Prosiecki postanowił odejść z dziennikarstwa i po blisko dwóch dekadach pożegnał się z "Faktami" TVN. Już rozpoczął nowy etap w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, podległej Urzędowi Lotnictwa Cywilnego i ministrowi rozwoju.

- Potrzebowałem nowych wyzwań, kroku naprzód w karierze. Nowe miejsce pracy mocno też wiąże się z moimi zainteresowaniami: od lat jestem pasjonatem lotnictwa - opowiada Prosiecki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Zadaniem byłego dziennikarza TVN w państwowej instytucji będzie wdrażanie strategii, która podniesie wizerunek PAŻP na rynku międzynarodowym. Dlatego też Prosiecki pracuje w biurze w biurze strategii i współpracy międzynarodowej. 

Czytaj:

Ziemkiewicz wysłał córkę na Oksford. "Na KUL trenowałaby się w cnotach niewieścich"

Brytyjska posłanka blokowała wykłady Ziemkiewicza w Londynie. Teraz odpiera zarzuty

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii - rząd wezwał wojsko na pomoc

- Jesteśmy w przededniu wdrażania ważnych zmian w prawie lotniczym, chodzi więc także o to, by wykreować w Europie nowy wizerunek Agencji - podkreślił nowy pracownik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. 

PAŻP powołano w 2007 roku - jego rolą jest szkolenie i zatrudnianie cywilnych kontrolerów ruchu lotniczego, a także zarządzenie ruchem lotniczym.

"Na terenie naszego kraju rozmieszczonych jest ponad 200 urządzeń komunikacyjnych, nawigacyjnych i dozorujących (CNS), które zapewniają bezpieczeństwo żeglugi powietrznej także w warunkach słabej widzialności – anteny, nadajniki i odbiorniki systemów łączności, RNAV, ILS, DME, radary. Tworzymy, rozwijamy i nadzorujemy zaawansowaną technicznie infrastrukturę zarządzania ruchem lotniczym.

Jesteśmy częścią rosnącego dynamicznie lotniczego świata i rozwijamy się wraz z nim. Ze względu na położenie geograficzne naszego kraju jesteśmy pomostem łączącym Europę i Wschód" - czytamy na stronie agencji. 

Prosiecki rozpoczynał karierę dziennikarską w 1994 roku w RMF FM, a po trzech latach dołączył do Radia Zet. W TVN występował nieprzerwanie od 2004 roku, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, wojskowością czy służbami specjalnymi. Prosiecki włada kilkoma językami. Z TVN odeszło już kilku znanych dziennikarzy w ostatnich dwóch latach - ostatnio zawieszony przez włodarzy stacji został Krzysztof Skórzyński w związku z rzekomą korespondencją mailową z ministrem Michałem Dworczykiem. 

Zobacz: 

Polskie rezerwy złota – mamy dużo, a będziemy mieć jeszcze więcej


GW

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura