YouTube/Movieclips Classic Trailers
YouTube/Movieclips Classic Trailers

Gwiazda Star Treka poleci w kosmos rakietą Bezosa. Podano datę

Redakcja Redakcja Innowacje Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Jeszcze w październiku czeka nas druga załogowa misja pasażerskiego lotu kosmicznego zorganizowana przez Blue Origin - firmę należącą do jednego z najbogatszych ludzi na świecie - Jeffa Bezosa. W kosmos poleci m.in. gwiazda Star Treka

Kolejny lot rakiety firmy Blue Origin odbędzie się 15 października. W kosmos poleci m.in. gwiazda "Star Treka" - 90-letni William Shatner, który stanie się jednocześnie najstarszym człowiekiem w kosmosie.

Gwiazda Star Treka w kosmosie

Jeff Bezos i jego Blue Origin nie zwalniają tempa. Po tym jak najbogatszy człowiek świata wystrzelił się w kosmos, przyszedł czas na gwiazdę, która z kosmosem ma wiele wspólnego - w kosmos poleci 90-letni William Shatner, który w "Star Treku" wcielał się w rolę Kapitana Kirka.

Zobacz: Najbogatszy człowiek świata wystrzeli się w kosmos. Bezos poleci własną rakietą

O tym, że wiekowy aktor znajdzie się w kosmosie poinformowano już tydzień temu, jednak dopiero teraz informacja została potwierdzona - zarówno przez firmę Blue Origin, jak i samego przyszłego kosmonautę - Williama Shatnera.

"Słyszałem o kosmosie już od dawna. Korzystam z okazji, aby zobaczyć to na własne oczy. Co za cud" - napisał w oświadczeniu aktor.

Lot odbędzie się już niedługo - 15 października i potrwa około 10 minut.

Nie Enterprise ale New Shepard

Oprócz gwiazdy "Star Treka" na pokładzie rakiety New Shepard znajdą się również były inżynier NASA Chris Boshuizen, przedsiębiorca zajmujący się badaniami klinicznymi Glen de Vries oraz wiceprezes i inżynier Blue Origin Audrey Powers.

Sam aktor William Shatner z kosmosem ma sporo wspólnego - znamy go przede wszystkim ze wspomnianego już serialu "Star Trek" i siedmiu pełnometrażowych filmów, które rozwijały jego akcję, która toczyła się nie gdzie indziej, ale w kosmosie, a Shatner wcielał się w rolę Kapitana m.in. statku kosmicznego Enterprise - Jamesa T. Kirka.

Lot będzie więc ucieleśnieniem jego roli życia i na zawsze przejdzie do historii jako kosmonauta w dwóch wymiarach - filmowym i w prawdziwym życiu.

WP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie