Salon nie działał przez kilka godzin. Czy to atak?!

Canva
Canva
Wielu z was mogło zauważyć, że nasza strona nie działała od dzisiejszego ranka do południa. Dementujemy wszelkie plotki - to nie był atak. Wystąpiła globalna awaria serwera.

Dziś o. godziny 9:30 klienci serwerów OVH zgłaszali problemy dotyczące działania stron.

Salon24 przestał działać

Portal Down Detector odnotował dzisiejszego ranka szereg zgłoszeń dotyczących problemów z działaniem niektórych stron internetowych. Wiele portali (w tym również nasz) informowało o awarii w social mediach.

Oprócz nas problemy ze stroną miały m.in.: portal Niebezpiecznik czy Radio TOK FM.

Wcześniej OVH informowało, że tego dnia będą przeprowadzane prace serwisowe. Zapowiedziano jednak, że nie będą miały one wpływu na pracę stron.

Zobacz: Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu

Przedsiębiorstwo udostępniło na Twitterze oświadczenie dotyczące awarii, w którym przepraszało za powstałe niedogodności.

My również dołączamy się do nich i przepraszamy naszych użytkowników za wszelkie niedogodności.

Wielki paraliż w marcu

OVH już nie pierwszy raz w tym roku musiało stawić czoła poważnemu problemowi. W marcu doszło do wielkiego pożaru bloku serwerowego w Strasburgu. Drugi został uszkodzony. Dla bezpieczeństwa OVH postanowiło wówczas wyłączyć również pozostałe bloki serwerowe. To spowodowało problem z dostępnością stron w wielu krajach, również Polsce.

OVH (On Vous Héberge) to przedsiębiorstwo hostingowe działające we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Czechach oraz w Polsce.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura