Wielka manifestacja "Solidarności" przed siedzibą TSUE. Na miejscu jest też Bąkiewicz

Protest "Solidarności" w Luksemburgu. Fot. Twitter/@mateusz_kosa_
Protest "Solidarności" w Luksemburgu. Fot. Twitter/@mateusz_kosa_
Związkowcy nie zgadzają się z decyzją sędzi TSUE, która nakazała zamknąć wydobycie z kopalni węgla brunatnego w Turowie. "Solidarność" wspierają narodowcy na czele z Robertem Bąkiewiczem. Na miejscu protestu pojawiły się zasieki i oddziały policyjne.

- Traktują nas jak bydło. Dosłownie. Wszędzie zasieki z drutu kolczastego. Jak podczas wojny. Z tego co wiem, to nielegalne - relacjonuje w rozmowie z PAP jeden z manifestantów "Solidarności", który jest na miejscu przed siedzibą TSUE. Kilkuset działaczy dotarło do dzielnicy Kirchberg. Do zgromadzonych przemawiał Piotr Duda, wyrażając poparcie dla polskiego rządu w sporze z Czechami o kompleks w Turowie.  

Zobacz: 

Awantura w Radiu Zet. Sikorski groził dziennikarce, która chciała cytować stenogramy

Hanna Lis przeprosiła autora "Resortowych dzieci". Natychmiast nazwała go "kreaturą"

Sceny grozy na planie filmowym. Znany na całym świecie aktor zabił kobietę

- Kogo z nami tu nie ma? Millerów, Cimoszewiczów i tak dalej! Tych tzw. Europejczyków, którzy ciągle mówią nam o wartościach. Miller mówi o wartościach! To sytuacja skandaliczna. To ci, którzy wczoraj głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. To są tchórze i zdrajcy! - grzmiał lider "Solidarności" w Luksemburgu. 

- Panie Tusk, to co pan robi, to potrafi każdy pętak, powinien Pan stać tutaj z nami i bronić polskich miejsc pracy i suwerenności naszego kraju, a nie być na usługach Niemców - zwracał się Duda do Donalda Tuska. 

Związkowców wspiera Robert Bąkiewicz. - Jesteśmy na demonstracji Solidarności, która odbywa się w Luksemburgu przeciwko decyzjom TSUE, pożal się Boże sprawiedliwości. Walczymy dzisiaj o polską suwerenność, gospodarkę, energetykę - przekazał szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Na filmie narodowiec trzyma polską flagę. 

- Turów to tylko początek. Potem będą kolejne elektrownie, kopalnie, zniszczą całą polską gospodarkę. Dzisiaj Polacy powinni stanąć po stronie tych robotników i górników z kopalni Turów, dlatego że interes narodowy jest interesem nas wszystkich - przekonywał Bąkiewicz. 

GW

Lubię to! Skomentuj190 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka