Tusk też dostał list z pogróżkami. Obwinia za to Kaczyńskiego

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Lider PO Donald Tusk otrzymał list z pogróżkami. Według niego w Polsce narasta fala nienawiści, za którą odpowiedzialny jest prezes PiS. Jarosławie Kaczyński, jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny - jako szef obozu władzy i jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa - oświadczył we wtorek Tusk.

Tusk: "List w urodziny Adamowicza"

Obraźliwe listy, których autor grozi adresatom śmiercią, otrzymało we wtorek wielu polityków opozycji i dziennikarzy.

Polecamy:

Staszewski atakuje rzecznika MSZ. "Trzeba to wyśmiewać!"

Posłowie KO po kontroli: Kołakowski kosztuje PiS 35 tys. miesięcznie!

Donald Tusk przypomniał w krótkim nagraniu zamieszczonym we wtorek wieczorem na Twitterze, że zamordowany w 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz miałby dziś 56 lat. I właśnie - jak dodał - w dniu jego urodzin otrzymał list. Zacytował też fragmenty wiadomości, które - jak zastrzegł - "nadają się do zacytowania". "Wpakuję Ci nóż desantowy w brzuch, jak Stefan Wilmont temu - tu wulgaryzm - Adamowiczowi" - powiedział Tusk, przytaczając jedną z fraz korespondencji.

Według niego autor zamieścił też groźby pod adresem bohaterki Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej. "Ją też zabiję przed 11 listopada, pomogę oczyścić mój kraj, zostanę bohaterem jak Stefan Wilmont. I kończy się list słowami: »jesteś skazany na śmierć za zdradę ojczyzny. Wyrok wydano w imieniu Polski podziemnej«" - cytował lider PO.

Zaznaczył, iż nie jest to pierwszy list z pogróżkami, jaki do tej pory otrzymał. "Ale w ostatnich miesiącach, tygodniach jest niepojąco więcej tego typu korespondencji. W Polsce narasta fala nienawiści, pogardy, coraz częściej także przemocy" - zauważył Tusk.


Tusk: "Odpowiedzialny - Jarosław Kaczyński"

Jego zdaniem odpowiedzialny jest za to prezes PiS. "Jarosławie Kaczyński, jesteś za to bezpośrednio odpowiedzialny - jako szef obozu władzy i jako wicepremier do spraw bezpieczeństwa. Jesteś odpowiedzialny za narastanie tej fali, za rosnący niepokój, rosnący strach. Nie zostawimy tej sprawy, nie będziemy milczeć i wiedz jedno - nie damy się zastraszyć" - zapewnił Tusk.

Listy z pogróżkami otrzymali we wtorek m.in. b. szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski oraz posłowie KO: Dariusz Joński i Paweł Kowal. W związku z groźbami Joński zawiadomił prokuraturę.

KW

Czytaj dalej:

Internauta grozi śmiercią Wandzie Traczyk-Stawskiej. "Zabiję ją przed 11 listopada"

Kolejna śmierć w Złotych Tarasach. Nieoficjalnie: próba samobójcza

Maspex repolonizuje wódki. Znane marki uczynią firmę liderem na rynku

Waginy z symbolami narodowymi i religijnymi. Są zarzuty

Kolejna śmierć młodego mężczyzny po interwencji policji

Lubię to! Skomentuj76 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka