Wstrząsający list rodziny zmarłej 30-latki z Pszczyny

PAP/Grzegorz Michałowski
PAP/Grzegorz Michałowski
Rodzina 30-latki z Pszczyny, której tragiczna śmierć w Szpitalu w Pszczynie poruszyła całą Polskę napisała list otwarty. Jego treść jest przejmująca.

O tragedii, która rozegrała się w pszczyńskim szpitalu, media huczą od tygodnia. Kobieta w 22 tygodniu ciąży trafiła do szpitala 21 września z powodu złego samopoczucia. Odczuwała słabość, bóle i otrzymała skierowanie do placówki. Z korespondencji sms-owej zmarłej ciężarnej z matką wynika, że lekarze nie podejmowali żadnych działań, czekając aż płód umrze. Czekanie trwało zbyt długo - pacjentka dostała sepsy i zmarła. Teraz w całej Polsce trwają protesty upamiętniające ofiarę i wzywające do poluzowania ustawy antyaborcyjnej. Rodzina zmarłej kobiety napisała list otwarty do uczestników.

List od bliskich 30-letniej Izabeli

Jolanta Budzowska, pełnomocniczka rodziny zmarłej kobiety udostępniła list z podziękowaniami bliskich Izabeli.

Chcą oni "z całego serca podziękować za słowa wsparcia i współczucia, jakie płyną do nich zewsząd". "Świadomość, że nie są sami, jest bardzo ważna" - napisano w oświadczeniu. Przekazano również, że rodzina "jest także niezmiernie wdzięczna za otrzymywane propozycje wsparcia finansowego, zorganizowania zbiórek pieniężnych czy przesłania upominków".

Zobacz: Protest "Ani jednej więcej" przed TK! "Prawa kobiet, prawami człowieka"

"Ponieważ jednak bliscy [...] są zdania, że wśród bezmiaru ludzkiej krzywdy są na pewno osoby będące w większej niż oni potrzebie finansowej, proszą, aby ewentualne wpłaty kierować na rachunek Fundacji Między Niebem a Ziemią, pomagającej rodzinom dzieci nieuleczalnie chorych, z dopiskiem #AniJednejWięcej"

" target="_blank">

Protesty w całej Polsce

Protestujący, którzy wyszli na ulice w całej Polsce mają ze sobą transparenty z hasłami: "Jej serce jeszcze biło", "Mogła żyć" i "Prawa kobiet, prawami człowieka". Niektórzy trzymają w rękach portret zmarłej kobiety.

Zobacz: Wpis Barbary Kurdej-Szatan trafi do prokuratury. Wulgaryzmy w stronę SG

W proteście w Warszawie udział biorą również politycy: Donald Tusk, Małgorzata Kidawa-Błońska, Marcin Kierwiński, Bartłomiej Sienkiewicz, Katarzyna Piekarska, Dariusz Joński. Są również posłowie Lewicy: Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty, Anna-Maria Żukowska, Magda Biejat i wiele innych.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj158 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo