Sir Frank Williams, fot. PAP/EPA/FELIX HEYDER
Sir Frank Williams, fot. PAP/EPA/FELIX HEYDER

Formuła 1 - zmarł legendarny Sir Frank Williams

Redakcja Redakcja Formuła 1 Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
W wieku 79 lat zmarł legendarny Sir Frank Williams, założyciel i wieloletni szef zespołu Formuły 1 Williams Racing - poinformował brytyjski team.

W oświadczeniu podano, że Frank Williams został przyjęty w piątek do szpitala, a zmarł w niedzielę rano w otoczeniu swojej rodziny.


Williams założył zespół w 1977 i zarządzał nim do 2013 roku, a następnie przekazał swojej córce Claire, która prowadziła go aż do sprzedaży (nowym właścicielem został fundusz inwestycyjny Dorilton Capital z USA). 

W marcu 1986 roku Williams miał poważny wypadek samochodowy w Nicei. Jego auto dachowało, a Anglik, który nie miał wtedy zapiętych pasów doznał przesunięcia kręgów i od tamtej pory poruszał się na wózku. 

image
 fot. PAP/EPA/ROLAND WEIHRAUCH

Kierowcy teamu Williams siedem razy zostali mistrzami świata (Alan Jones, Keke Rosberg, Nelson Piquet, Nigel Mansell, Alain Prost, Damon Hill i Jacques Villeneuve), a zespół dziewięciokrotnie w latach 1980-1997 zdobył tytuł w klasyfikacji konstruktorów.

Ostatnie lata nie były udane. W 2019 bez sukcesów w jego barwach startowali Robert Kubica i Brytyjczyk George Russell, a w ubiegłym Russell i Kanadyjczyk Nicholas Latifi. W obecnym sezonie Russell jest 15., a Latifi 17. Zespół Williams (z siedzibą w Grove) zajmuje ósme miejsce.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj10 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport