Pilny komunikat PKN ORLEN. Chodzi o nasze bezpieczeństwo

By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29530022
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29530022
PKN ORLEN ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod koncern. Przestępcy tworzą fikcyjne kampanie i zachęcają do inwestycji pod szyldem firmy. PKN ORLEN tłumaczy, jak rozpoznać, czy dane ogłoszenie jest prawdziwe czy może mamy do czynienia z oszustwem.

PKN ORLEN ostrzega przed oszustami

Wyobraźnia cyberprzestępców nie zna granic, a co za tym idzie mamy do czynienia z coraz bardziej zaawansowanymi formami oszustw. Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i mailingach. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych i bardzo trudno jest je odróżnić od rzeczywistej oferty firmy.

PKN ORLEN wyraźnie podkreśla, że inwestowanie w akcje koncernu przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Jednocześnie koncern informuje, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official. PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.

PKN ORLEN apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres media@orlen.pl lub właściwym organom ścigania.


SW


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka