Fot. PAP
Fot. PAP

Konfederacja założyła nowe konto na Facebooku. "To społeczność powinna decydować"

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Politycy Konfederacji zdecydowali o założeniu nowego konta na Facebooku. Poprzednie stracili w skutek decyzji tego medium społecznościowego.

Nowe konto Konfederacji na Facebooku

"Rusza oficjalny profil Koła Poselskiego Konfederacja!" - czytamy na nowym profilu. Politycy zamieścili już pierwsze materiały.

W programie Jastrzebowski Wyciska, Sławomir Jastrzebowski pytał posła Konfederacji o przyczyny konfliktu z Facebookiem.


– Z jednej strony strony możemy mówić, ze FB jest prywatną firmą i może sobie pewne rzeczy robić, na przykład reklam nie wrzucać, ograniczyć monetyzację, ale nie jest właścicielem społeczności a to społeczność powinna decydować co się na Facebooku dzieje – przekonywał poseł Konfederacji.

Polecamy:

Dziambor w Salonie24: Jaki będzie "end game" tej pandemii?

Adam Nergal Darski znów zeznawał. „Ludzie otwierają oczy”

Poseł Konfederacji stwierdził, że powodem tego jest mówienie rzeczy, które Facebookowi nie pasują. – Facebook ma „lewicową” agendę więc cenzorzy Facebooka robią nam „pod górkę” – mówił Artur Dziambor w programie Jastrzębowski Wyciska.

Dziambor dodał, że jego profil na Facebooku ma tzw. „shadow ban”, czyli to poważne ograniczenie zasięgów.

– Mam 1/4 tego co wcześniej, i dzieje się tak od kilku miesięcy – tłumaczył poseł Dziambor.

Bosak: konto Koła Poselskiego Konfederacja

– Podjęliśmy decyzję, iż jako Koło Poselskie Konfederacja, chcąc komunikować się z naszymi wyborcami i sympatykami, uruchamiamy oficjalny profil na Facebooku. To nie znaczy, że partia Konfederacja rezygnuje ze starań, by odzyskać swój profil – oświadczył Bosak podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że na profilu uruchomionym już pod nazwą "Konfederacja - Koło Poselskie", będą publikowane informacje o pracy 11 posłów partii, w tym o ich stanowiskach i wystąpieniach sejmowych.

Ban dla Konfederacji

Na początku stycznia Facebook (obecnie Meta) zdecydował o usunięciu konta Konfederacji. "Facebook usunął profil #Konfederacja, który do przed chwilą miał 671 tysięcy obserwujących i był największym partyjnym profilem w Polsce. To samo wcześniej spotkało @JkmMikke . Czekam teraz na oburzenie tym faktem, przedstawicieli centrolewicy, którzy tyle mówią o wolności słowa" - napisał wówczas Artur Dziambor. 

Zgodnie z cytowanym w ub. tygodniu w mediach oświadczeniem biura prasowego Facebooka, strona Konfederacji została usunięta z powodu powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących mowy nienawiści poprzez publikowanie „treści bezpośrednio atakujących inne osoby na podstawie tzw. cech chronionych, takich jak narodowość czy orientacja seksualna” oraz zasad dotyczących dezinformacji na temat COVID-19, „a w szczególności fałszywych twierdzeń o tym, że maski nie ograniczają rozprzestrzeniania się choroby, że śmiertelność COVID-19 jest taka sama lub niższa niż grypy, a także, że szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności i są nieefektywne”.

KW

Polecamy:

Bielski biskup podważa cierpienie ofiary księdza. W odpowiedzi na pozew pyta o orientację

Trzech Polaków zginęło na Słowacji. Prokuratura zbada sprawę

Kościński o problemach z Polskim Ładem. Nieścisłości będą skorygowane

Zdaniem Rady Medycznej osoby negujące wartość szczepień winny tracić stanowiska publiczne

Zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka