Konfederacja założyła nowy profil na Facebooku. Był dostępny siedem godzin

fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Politycy Konfederacji zdecydowali o założeniu nowego konta na Facebooku. Przetrwało zaledwie 7 godzin. "Facebook usunął oficjalny profil Koła Poselskiego Konfederacja! Po siedmiu godzinach od powstania" - przekazał na Twitterze polityk Konfederacji Witold Tumanowicz.

Pierwszy profil Konfederacji został usunięty z Facebooka w środę z powodu "powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących mowy nienawiści."

W programie Jastrzebowski Wyciska, Sławomir Jastrzebowski pytał posła Konfederacji o przyczyny konfliktu z Facebookiem.


Profil Konfederacji znów zniknął z Facebooku

Profil Koła Poselskiego Konfederacja został założony we wtorek przed południem. Krzysztof Bosak zapowiadał, że członkowie koła "nadal będą walczyć o odblokowanie przez ten serwis społecznościowy profilu partii". Bosak podkreślał, że Koło Poselskie Konfederacja oraz partia Konfederacja Wolność i Niepodległość (KWiN) to "dwie zupełnie różne osoby prawne, również z różnych kont biznesowych, jako partnerów korporacji Meta, operatora platformy Facebook". Jednocześnie zapowiedział, że partia będzie informować o decyzjach związanych z postępami z procesem wobec Facebooka, czy odzyskaniem dostępu do profilu Konfederacji na FB. Profil Koła Poselskiego Konfederacja usunięto po siedmiu godzinach.

"Po usunięciu profilu partii Konfederacja Wolność i Niepodległość Facebook usunął profil KOŁA POSELSKIEGO Konfederacja po raptem kilku godzinach. Bez żadnych uwag co do treści i ostrzeżeń" - skomentowała Konfederacja na Twitterze.


"No to niech mi ktoś wytłumaczyć jakie standardy społeczności zostały złamane tym razem? Jaki punkt regulaminu? Był to profil założony przez konto biznesowe Koła Poselskiego Konfederacja, które jest innym bytem prawnym, o innym NIPie niż partia Konfederacja Wolność i Niepodległość" - skomentował poseł Jakub Kulesza.Facebook blokuje Konfederację

Na początku stycznia Facebook (obecnie Meta) zdecydował o usunięciu konta Konfederacji. Zgodnie z cytowanym w ub. tygodniu w mediach oświadczeniem biura prasowego Facebooka, strona Konfederacji została usunięta z powodu powtarzających się naruszeń zasad Facebooka dotyczących mowy nienawiści poprzez publikowanie „treści bezpośrednio atakujących inne osoby na podstawie tzw. cech chronionych, takich jak narodowość czy orientacja seksualna” oraz zasad dotyczących dezinformacji na temat COVID-19, „a w szczególności fałszywych twierdzeń o tym, że maski nie ograniczają rozprzestrzeniania się choroby, że śmiertelność COVID-19 jest taka sama lub niższa niż grypy, a także, że szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności i są nieefektywne”.

Polecamy:


KJ

Lubię to! Skomentuj80 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka