Antyszczepionkowcy mają nowego lidera. To, co mówi o Radzie Medycznej szokuje

Rafał Piech - kim jest nowy lider antyszczepionkowców?
Rafał Piech - kim jest nowy lider antyszczepionkowców?
Członkowie Rady Medycznej nie chcą doradzać rządowi w sprawie epidemii. - Nic lepszego nie mogło nas spotkać - powiedział portalowi DoRzeczy Rafał Piech. Kim jest nowy lider antyszczepionkowców?

Rafał Piech to współzałożyciel ruchu ''Polska Jest Jedna'' i prezydent Siemianowic Śląskich. Koronawirusa SARS-CoV-2 chce leczyć amantadyną, a szczepionki przeciw COVID-19 nazywa eksperymentem. Poparł też kontrowersyjne wypowiedzi Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, na temat szczepień. Jest również zadowolony z rozpadu Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze.

Czytaj też: Manifestacja antyszczepionkowców w Białymstoku. Wydali "wyrok śmierci" na prezydenta

Rafał Piech o Radzie Medycznej: Dziesiątki milionów Polaków zostało okłamanych

Piech został poproszony przez portal DoRzeczy o komentarz ws. rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej.

- Nic lepszego nie mogło nas spotkać. Dziesiątki milionów Polaków zostało okłamanych przez tych ekspertów. Przez miesiące wmawiano nam – robił to m.in. pan Horban – że osoby zaszczepione nie będą zarażały i nie będą zakażone - powiedział prezydent Siemianowic Śląskich.

- Okazało się, że jest inaczej. Szczepionki nie zatrzymały pandemii, a ostatnia prosta nie okazała się ostatnią prostą. Co ciekawe, kłamstwa były cały czas powtarzane przez tych ludzie, przez co Polacy dali się zwieść, oszukać. Teraz wiele osób zaszczepionych mierzy się z powikłaniami, takimi jak zakrzepica, czy zapalenie mięśnia sercowego. Jeśli pan premier chciałby, to chętnie wskażemy mu naszych ekspertów. Lekarzy, epidemiologów, wirusologów, którzy mają ogromną wiedzę i chętnie pomogą - stwierdził polityk. 

- Od dawna mówiliśmy, że należy Polaków leczyć, a nie zostawiać w domach na paracetamolu. Nie leczy się Polaków. Trzeba z tym skończyć, zacząć leczyć, co przyniesie dobre efekty walki z pandemią - dodał zwolennik leczenia COVID-19 amantadyną.


Rafał Piech - kim jest nowy lider antyszczepionkowców?

Rafał Piech od 2014 roku jest prezydentem Siemianowic, 80-tysięcznego miasta na Śląsku. Ma 41 lat, ma żonę i trójkę dzieci. Osiem lat temu wygrał wybory, pokonując ówczesnego prezydenta miasta Jacka Guzego dopiero w drugiej turze. W 2018 roku wygrał już za pierwszym razem.

Piech od początku starał się być "ludzkim" prezydentem. Na pierwszy wywiad przyjechał do redakcji „Dziennika Zachodniego” w Sosnowcu tramwajem. Jest bardzo religijny. Powierzył Siemianowice Śląskie opiece Matki Boskiej.

- Mieszkańcy pytają się mnie, skąd biorę na to pieniądze, że tyle rzeczy udało się zrobić i to w ciągu czterech lat. Myślę, że to wszystko to działanie Matki Bożej i Jezusa - mówił „Gazecie Wyborczej”.

Niedawno wraz z dziennikarzem Janem Pospieszalskim, posłanką PiS Anną Marią Siarkowską, Karoliną i Tomaszem Elbanowskimi założył ruch przeciwników szczepień „Polska Jest Jedna". Chcą oni walczyć z segregacją sanitarną, a szczepienia nazywają eksperymentem. 

źródło: Do Rzeczy, Super Express 


Czytaj także:

KJ

Lubię to! Skomentuj143 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości