Rafał Trzaskowski kończy dziś 50 lat. Donald Tusk złożył mu nietypowe życzenia

Rafał Trzaskowski i Donald Tusk. fot. Wikimedia/European People's Party Summit in Brussels
Rafał Trzaskowski i Donald Tusk. fot. Wikimedia/European People's Party Summit in Brussels
Rafał Trzaskowski kończy dziś 50 lat. Z życzeniami dla partyjnego kolegi pospieszył Donald Tusk. We wpisie skierowanym do prezydenta Warszawy nawiązał do... PiS.

Rafał Trzaskowski urodził się 17 stycznia 1972 r. w Warszawie. Obecnie jest prezydentem stolicy, ale w 2020 roku o mały włos nie został prezydentem Polski. Dzisiaj świętuje swoje półwiecze! 


Tusk składa życzenia Trzaskowskiemu z okazji 50. urodzin

Donald Tusk nie zapomniał o urodzinach kolegi. W życzeniach nawiązał do momentu, kiedy sam kończył 50 lat.  Na Twitterze napisał:


"Drogi Rafale! W kwietniu 2007 roku skończyłem 50 lat. Sześć miesięcy później PiS oddał władzę. Dziś Ty wchodzisz w swoje drugie półwiecze. A jak wiadomo, nie ma przypadków. Są tylko znaki;)"

- stwierdził przewodniczący PO.

Rafał Trzaskowski - jaki jest prywatnie?

Rafał Trzaskowski jest charyzmatycznym politykiem, który potrafi zaskoczyć swoich przeciwników. A co wiemy o jego życiu prywatnym?

Ojcem Rafała Trzaskowskiego był wybitny muzyk jazzowy Andrzej Trzaskowski. Pianista i kompozytor miał bliską relację z synem, o czym niejednokrotnie wspominał polityk, który sam jest wielkim melomanem. 


Matkę Rafała, Teresę Arens, Andrzej poznał w "Piwnicy pod Baranami". Oboje mieszkali wtedy w Krakowie. Kobieta miała już syna Piotra z pierwszego małżeństwa. Para wzięła podwójny ślub "jazzowy" razem z Krzysztofem Komedą i Zofią Lach. Później przeprowadzili się do Warszawy, gdzie przyszedł na świat Rafał.

Jako dziecko, Trzaskowski zagrał w bardzo popularnym w latach 80. serialu "Nasze podwórko". Na tym jednak skończył swoją karierę aktorską. Rafał bardzo dobrze się uczył. Ponieważ perfekcyjnie znał angielski i miał wyjątkowe zdolności językowe, w liceum pracował jako tłumacz. Dzięki pomocy przy wizycie przedstawiciela amerykańskiego stanu Michigan w Polsce, dostał stypendium w USA - pierwsze z wielu.Na studiach był bowiem kilkakrotnym stypendystą m.in. we Francji i w Wielkiej Brytanii.

Trzaskowski studiował stosunki międzynarodowe. Wtedy też spotkał swoją przyszłą wybrankę Małgorzatę. Para pobrała się w 2002 r. Zamieszkali razem w Warszawie, choć Małgorzata była ze Śląska.

Para wychowuje dwójkę dzieci - córkę Olę, która przyszła na świat w 2004 r. i syna Stanisława, który urodził się w 2009 r.

Członkiem rodziny Trzaskowskich jest tez buldog francuski o imieniu Bąbel.

A Wy, czego byście życzyli Rafałowi Trzaskowskiemu z okazji jego 50 urodzin?


Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka