To nie koniec kłopotów Djokovicia. French Open tylko dla zaszczepionych

Novak Djokovic, fot. PAP/EPA/DIEGO FEDELE
Novak Djokovic, fot. PAP/EPA/DIEGO FEDELE
Wszyscy sportowcy, którzy chcą rywalizować we Francji, będą musieli zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19 - informuje AFP, powołując się na źródła rządowe. Oznacza to, że Novak Djokovic nie będzie mógł wystąpić także na French Open.

Francuski parlament  uchwalił ustawę o paszporcie szczepionkowym

Francuskie ministerstwo sportu podało, że nowy paszport szczepionkowy, zatwierdzony przez francuski parlament w niedzielę, „dotyczy wszystkich, wolontariuszy i elitarnych sportowców, w tym pochodzących z zagranicy, aż do odwołania”.

Po wejściu w życie nowego aktu prawnego paszport sanitarny zostanie zastąpiony przez paszport szczepionkowy uprawniający m.in. do korzystania z restauracji, barów czy dalekobieżnego transportu publicznego. Oznacza to, że przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa już nie wystarczy we Francji, aby mieć dostęp do tych miejsc użyteczności publicznej i do takich usług.

Paszport szczepionkowy będzie obowiązywał osoby powyżej 16. roku życia. Dzieci w wieku od 12 do 15 lat nadal podlegać będą obowiązkowi przedstawienia aktualnego paszportu sanitarnego.

Właściciele barów i restauracji oraz innych miejsc użyteczności publicznej będą mieli obowiązek weryfikacji tożsamości osób przedstawiających paszport szczepionkowy.

Djokovic nie obroni tytułu w turnieju French Open

Nieszczepiony Novak Djokovic został deportowany z Australii w niedzielę przed Australian Open – pierwszym turniejem wielkoszlemowym w tym roku – po przegranej bitwie sądowej o unieważnienie wizy.

Dzisiejsze stanowisko stoi w sprzeczności ze słowami minister sportu Roxany Maracineanu z zeszłego tygodnia, że ​​niektóre wydarzenia, takie jak French Open, miały specjalne zwolnienie, które może pozwolić Djokovicowi na grę w turnieju bez zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

Jeśli francuski rząd nie wprowadzi żadnego odstępstwa, to wprowadzone restrykcje rozwieją nadzieje 34-letniego Serba na obronę tytułu French Open i potencjalne wygranie bezprecedensowej 21. korony wielkoszlemowej w grze pojedynczej.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport