Igor Sokołowski (z prawej) w Polsat News.
Igor Sokołowski (z prawej) w Polsat News.

Polski Ład tłumaczony od deski do deski w telewizji. Nie zgadniecie, w której

Redakcja Redakcja Polski Ład Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Ministerstwo Finansów podjęło współpracę z dużą telewizją, by wyjaśnić niejasności wokół Polskiego Ładu. Tajniki nowego rozliczenia podatkowego od dziś można poznać na antenie Polsatu News - ogłosił resort. Informacja została zdementowana przez domniemanego gospodarza audycji.

- Już za 5 minut pierwsza z cyklu codziennych porannych rozmów na temat wybranych rozwiązań podatkowych Polski Ład - przypomniał w poniedziałkowy poranek resort finansów. Programy o nowych rozwiązaniach wprowadzonych od 1 stycznia 2022 r. można oglądać od poniedziałku w Polsat News. Gospodarzem audycji został Igor Sokołowski - dziennikarz w przeszłości przez wiele lat związany z TVN24. 


Debata wokół Polskiego Ładu odbywać się miała od poniedziałku do piątku w Polsacie News o g. 9. Sęk w tym, że zdaniem Sokołowskiego, nic takiego nie... zaistniało. 

- Warto rozmawiać. O polskim ładzie też. Ale nie prowadziłem rozmowy o której pisało Ministerstwo Finansów, a w Polsat News nie ma takiego cyklu. Dobrego dnia - napisał dziennikarz Polsat News. 


Według rządu, zarabiający do 12 800 złotych brutto nie stracą lub zyskają na Polskim Ładzie. W innym przypadku administracja umożliwi rozliczanie się według starych zasad. 

W najbliższych dniach czekają nas istotne korekty w związku z Polskim Ładem, które pilotować ma Artur Soboń, nowy wiceminister finansów. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", doprecyzowana zostanie kwestia ulgi dla klasy średniej i wprowadzona zasada złotówka za złotówkę w przypadku przekroczenia progu 12,8 tys. złotych. 

Zobacz: 

"Wiadomości" TVP nie odpuściły Kasi Tusk. Córka polityka dostała kosztowną torebkę

Wielki sojusz PSL z Agrounią?

Tusk nagrabił sobie u Lewicy. Są oburzeni. Lider PO otrzyma niezbyt przyjemny list


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka